Ապրիլի 17-ին, ժամը 12:36-ին ՀՀ ոստիկանության թեժ գծին ահազանգ է ստացվել, որ` «ՀՀ Ազգային ժողովում պայթուցիկ նյութ է տեղադրված»: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԱԾ մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ահաբեկչության մասին տրված ահազանգը կեղծ է, այն կատարվել է արտասահմանում գործող հեռախոսահամարից` Բաքու քաղաքում 1984 թվականին ծնված, վերջին 8 տարում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում մշտապես բնակվող, ազգությամբ հայ Կ.Գ-ի կողմից:
Ապրիլի 17-ին ԱԺ-ն արտահերթ նիստ էր գումարել, որի ընթացքում ՀՀ նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընտրվել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնում:

17 Апрель 2018 - 15:31 AMT
Полиция Армении 17 апреля, в 12:36, получила сообщение о заложенном в здании парламента РА взрывном устройстве.
Как сообщает пресс-центр Службы национальной безопасности Армении, в результате предпринятых сотрудниками СНБ неотложных оперативно-розыскных мероприятий выяснилось, что сигнал был ложным, а звонок был получен с действующего за рубежом телефонного номера.
Согласно сообщению, автор звонка – родившийся в Баку в 1984 году армянин по национальности К.Г., проживающий последние восемь лет в Германии.
Данные о личности переданы полиции Армении с целью проведения уголовно-процессуальных действий и осведомления правоохранительных органов Германии.
17 апреля состоялось специальное заседание Национального Собрания Армении, на котором премьер-министром был избран Серж Саргсян.