Ոստիկանությունը շարունակելու է օրենքով սահմանված կարգով բերման ենթարկել բոլոր այն անձանց, ովքեր թույլ են տալիս հասարակական կարգի դեմ ուղղված իրավախախտումներ: Այդ մասին ասվում է ոստիկանության տարծած հայտարարության մեջ:
Եթե վարչական ձերբակալման օրենքով սահմանված ժամկետում բերված անձինք ազատ չեն արձակվում, ապա ընդունել ի գիտություն, որ նախաքննության մարմնի միջոցով ստուգվում է նրանց մասնակցությունը կատարված հանցագործություններին:
Ապրիլի 19-ի վաղ առավոտից ընդդիմության ներկայացուցիչները հավաքվել էին Հանրապետության հրապարակում՝ նպատակ ունենալով արգելափակել կառավարական շենքերի մուտքերը: Ոստիկանությունից PAN-ին հայտնել են, որ ժամը 10։00 դրությամբ բերման է ենթարկվել 20 մարդ՝ Կենտրոն, Էրեբունի և Արաբկիր բաժիններ։

Полиция Армении продолжит в предусмотренном законом порядке подвергать приводу всех лиц, которые допускают правонарушения против общественного порядка. Об этом написал на своей странице в соцсети Facebook начальник Управления по связям с общественностью и информации Полиции РА Ашот Агаронян.
Полиция Армении 19 апреля подвергла приводу ряд митингующих перед третьим корпусом правительственного здания. Как в беседе с PanARMENIAN.Net сообщил сотрудник пресс-службы полиции Армении Зарзанд Габриелян, по состоянию на 10:00 (по Еревану), задержаны 20 участников акции.
«Если в предусмотренном законом порядке подвергнутые приводу лица не отпускаются, то необходимо принять к сведению, что органом предварительного следствия проверяется их причастность к совершенным преступлениям», – отметил он.