Նորվեգիայի «Ֆրեդրիկստադ»-ի եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Լեւոն Պաչաջյանը իր գնահատականն է տվել Էստոնիայի հավաքականի հետ առաջին հանդիպմանը: Նրա խոսքերով այդ հանդիպման արդյունքը եւ′ դրական է, եւ′ բացասական:
«Խաղից առաջ, իհարկե, մենք միայն հաղթանակ էինք ակնկալում, բայց հանդիպումն այնպիսի ընթացք ստացավ, որ մենք միայն վերջին րոպեներին կարողացանք հավասարեցնել հաշիվը: Այնուամենայնիվ, անբավարար արդյունքի մեղավոր եմ համարում հենց մեզ: Մենք չցուցադրեցինք մեր ողջ կարողությունները, կաղում էր թիմային խաղը»,-մեջբերում է Պաչաջյանի խոսքերը ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքէջը:
«Գալիք մրցավեճից առաջ, ես հավատում եմ մեր հաղթանակին: Այդուհանդերձ, մեզ դժվար խաղ է սպասվում: Խաղադաշտը լավ վիճակում չէ, բացի այդ, հանդես ենք գալու մրցակցի հարկի տակ: Ըստ իս, վաղը մենք ավելի լավ ելույթ կունենանք, քան Երեւանում: Էստոնիան առաջին խաղում էլ առանձնահատուկ տպավորություն չթողեց, եւ միայն մեր անհաջող խաղի շնորհիվ նրանք կարողացան միավորներ տանել Երեւանից»,-նշել է Պաչաջյանը:

Полузащитник норвежского “Фредрикстада” и сборной Армении Левон Пачаджян после первой встречи сборных Армении и Эстонии в рамках отборочного этапа ЧМ-2010 дал игре армянской команды свою оценку. По словам Пачаджяна ничейный результат имеет свои и положительные, и отрицательные стороны.
“До игры мы конечно были настроены только на победу, но игра сложилась иначе, чем мы предполагали, и нам лишь в конце удалось сравнять счет. Тем не менее, виноваты в неудовлетворительном результате мы сами. Мы не до конца раскрылись, не проявили всех своих возможностей, да и командной игры не было”, – передает слова Пачаджяна официальный сайт ФФА.
Левон Пачаджян также выразил уверенность в своих силах, несмотря на то что играть будут на выезде.
“В предстоящей игре я верю в нашу команду и в то, что мы одержим победу несмотря на то, что нас ждет трудная игра, так как поле в плохом состоянии, да и играть будем на чужом поле. Но я думаю, что здесь, в Таллине, мы выступим лучше, чем в Ереване. Сборная Эстонии и в первой игре особого впечатления не оставила, и, лишь благодаря нашей неудачной игре, им удалось из Еревана увезти очки”, – отметил Пачаджян