26 Սեպտեմբեր 2009 - 09:22 AMT
Սեպտեմբերի 28-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում տեղի կունենա զբոսաշրջության համաշխարհային օրվան (սեպտեմբերի 27) նվիրված հանդիսավոր միջոցառում եւ զբոսաշրջության բնագավառում ավանդ ներդրած անձանց պարգեւատրման արարողություն:
Միջոցառմանը կմասնակցի ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ով ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրերը կհանձնի զբոսաշրջության բնագավառում ավանդ ներդրած անձանց:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը զբոսաշրջության բնագավառի մի շարք ներկայացուցիչների կպարգեւատրի ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության ոսկե մեդալներով (թողարկված առաջին անգամ), ինչպես նա- կխրախուսի ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի շնորհակալագրերով:
Հանդիսությանը կմասնակցեն նախարարներ, պատգամավորներ, զբոսաշրջային արդյունաբերության ներկայացուցիչներ (զբոսաշրջային օպերատորներ, հյուրանոցներ, ավիաընկերություններ, զբոսավարներ, ուսումնական հաստատություններ, թանգարաններ, ռեստորաններ, բարմեններ), պետական եւ մասնավոր, գիտական եւ ուսումնական հաստատությունների, միջազգային կազմակերպությունների, զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչներ:
Զբոսաշրջության համաշխարհային օրը նշվում է 1979 թվականից սկսած յուրաքանչյուր տարի սեպտեմբերի 27-ին: Զբոսաշրջության համաշխարհային օրվա հիմնական նպատակն է բարձրացնել համաշխարհային հանրության իրազեկությունը զբոսաշրջության եւ դրա սոցիալական, մշակութային, քաղաքական եւ տնտեսական արժեքների կարեւորության վերաբերյալ:

26 Сентябрь 2009 - 09:22 AMT
28 сентября в Ереване состоится мероприятие, посвященное Всемирному дню туризма и награждение лиц, внесших вклад в развитие туристической сферы, сообщает пресс-служба Министерства экономики Армении.
Согласно сообщению, в предстоящем мероприятии примет участие премьер-министр Армении Тигран Саркисян, который вручит отличившимся представителям туристической отрасли благодарственные грамоты главы правительства.
В свою очередь министр экономики Армении Нерсес Ерицян вручит ряду работников туристической сферы золотые медали (выпущенные впервые) и благодарственные грамоты Министерства экономики.
В мероприятии примут участие министры, депутаты, представители туристической индустрии, государственного и частного сектора, научных и образовательных учреждений, международных организаций, СМИ.
Традиционно Всемирный день туризма отмечается 27 сентября, в наиболее активный сезон туризма и преследует цель – повысить информированность общественности о развитии международного туризма.