24 Դեկտեմբեր 2009 - 11:02 AMT
Հունվարի 12-ին «Ժառանգությունը» կմիանա Սահմանադրական Դատարանի առջեւ հայ-թուրքական Արձանագրությունների վավերացման դեմ ՀՅ Դաշնակցության բողոքի ցույցին: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը: Ընդ որում, նա չբացառեց, որ կուսակցության անդամները հունվարի 8-ին կարող է միանան նաեւ Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) ցույցին: Նրա խոսքով, կուսակցությունը դեռեւս չի որոշել, թե արդյոք ինքը կկազմակերպի սեփական ցույցեր, թե ոչ:
Անդրադառնալով ընդդիմական կուսակցությունների հետ «Ժառանգության» համագործակցության հարցին` Մարտիրոսյանն ասաց, որ կուսակցությունը պատրաստ է համագործակցել բոլոր այն կուսակցությունների հետ, որոնք նախաձեռնություն կդրսեւորեն:

24 Декабрь 2009 - 11:02 AMT
12 января партия “Наследие” присоединится к акции протеста АРФ Дашнакцутюн у Конституционного Суда Армении против ратификации армяно-турецких Протоколов. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил председатель правления партии “Наследие” Армен Мартиросян. При этом он не исключил, что члены партии 8 января также присоединятся к митингу Армянского Национального конгресса (АНК). По его словам, партия еще не решила, будет ли сама организовывать собственные митинги или нет.
Касаясь вопроса сотрудничества “Наследия” с оппозиционными партиями, Мартиросян сказал, что партия готова сотрудничать со всеми партиями, которые проявят инициативу.