24 Դեկտեմբեր 2009 - 11:02 AMT
Հունվարի 12-ին «Ժառանգությունը» կմիանա Սահմանադրական Դատարանի առջեւ հայ-թուրքական Արձանագրությունների վավերացման դեմ ՀՅ Դաշնակցության բողոքի ցույցին: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը: Ընդ որում, նա չբացառեց, որ կուսակցության անդամները հունվարի 8-ին կարող է միանան նաեւ Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) ցույցին: Նրա խոսքով, կուսակցությունը դեռեւս չի որոշել, թե արդյոք ինքը կկազմակերպի սեփական ցույցեր, թե ոչ:
Անդրադառնալով ընդդիմական կուսակցությունների հետ «Ժառանգության» համագործակցության հարցին` Մարտիրոսյանն ասաց, որ կուսակցությունը պատրաստ է համագործակցել բոլոր այն կուսակցությունների հետ, որոնք նախաձեռնություն կդրսեւորեն:

Heritage Party will join ARF Dashnaktstyun’s rally against ratification of the Armenian-Turkish Protocols to be organized at the RA Constitutional Court on January 12, 2010, Armen Martirosyan, chairman of the Heritage Party told a press conference in Yerevan.
He did not rule out that members of the party will join the rally of the Armenian National Congress (ANC) on January 8. According to him, the party has not decided whether it would initiate its own rallies or not.
As to Heritage’s collaboration with opposition parties, Mr. Martirosyan said that the party is ready to cooperate with any political force displaying initiative.