5 February 2010 - 18:03 AMT
Փետրվարի 9-ին Կովկասի ինստիտուտը կներկայացնի «Քաղաքականության պրագմատիկությունը պատմության սահմանափակումների իրականության միջով. հայ-թուրքական հարաբերությունների վերլուծություն» վերլուծական զեկույցի շնորհանդեսը: Վերլուծական զեկույցը կներկայացնի եւ որպես գրախոս հանդես կգա Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Արեւելագիտության ինստիտուտի տնօրեն` Ռուբեն Սաֆրաստյանը:
Զեկույցից հետո կկայանա քննարկում հայ-թուրքական հարաբերությունների ընթացիկ միտումների եւ տարածաշրջանի քաղաքական զարգացման հեռանկարների մասին:
Հրատարակումը եւ շնորհանդեսը «Հայաստանում Քաղաքական բանավեճերի ներուժի մեծացում» նախագծի բաղկացուցիչ մասերն են, որը հովանավորվում է Եվրամիության կողմից (180,000 Եվրո):

5 February 2010 - 18:03 AMT
9 февраля в институте Кавказа состоится презентация аналитического доклада “Политический прагматизм сквозь реалии исторических ограничений: анализ армяно-турецких отношений”. Доклад представит директор Института востоковедения Национальной академии наук Армении, профессор Рубен Сафрастян.
После мероприятия состоится обсуждение на счет тенденций и перспектив развития армяно-турецких отношений.
Издание и презентация аналитического доклада является частью проекта “Увеличение потенциала политических дискуссий”, спонсором которого является Евросоюз. ЕС выделил для данного проекта 180.000 евро.