4 February 2010 - 13:02 AMT
Փետրվարի 5-ից 7-ը Ծաղկաձորի Գրողների տանը տեղի կունենա «Առաջնորդության զարգացման ազգային սեմինար», որը կազմակերպել է AIESEC Հայաստան միջազգային երիտասարդական կազմակերպությունը:
2010թ.-ի «Առաջնորդության զարգացման ազգային սեմինար»-ն անցկացնելու են ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ արտերկրից ժամանած, առաջնորդելու հմտություն եւ փորձ ունեցող AIESEC-ի անդամները: Նրանք իրենց փորձն են փոխանակելու ներկաներին: Առաջնորդության զարգացման ազգային սեմինարը (NLDS) տեղի է ունենում AIESEC Հայաստանում 90-ական թվականներից, նպատակ ունի բացահայտել եւ զարգացնել մասնակիցների առաջնորդական հմտությունները:
AIESEC Հայաստանը կազմակերպում է ամենամյա 6-8 ազգային եւ տարածաշրջանային կոնֆերանսներ, որոնք, միավորելով բոլոր անդամներին, հնարավորություն են տալիս մշակել նոր ռազմավարական ծրագրեր, մասնակցել ուսումնական սեմինարների, քննարկել գործընկերների հետ հետագա համագործակցության հեռանկարները, ինչպես նաեւ` զարգացնել մասնագիտական հմտություններ:
AIESEC Հայաստանը միջազգային ամենամեծ հասարակական երիտասարդական կազմակերպություն է, որ հնարավորություն է ընձեռում երիտասարդներին բացահայտել եւ զարգացնել իրենց ներուժը` դրանով իսկ նպաստելով հասարակության զարգացմանը: AIESEC-ը ներկայացված է աշխարհի 107 երկրների ավելի քան 1100 համալսարաններում: Ամեն տարի կազմակերպությունն ավելի քան 550 խորհրդաժողով է կազմակերպում, արտասահմանում աշխատելու 8000 հնարավորություն է ընձեռում եւ ավելի քան 5000 առաջնորդական դիրքեր է առաջարկում կազմակերպության անդամներին: AIESEC-ը նորարական մոտեցում ունի երիտասարդների ներգրավման եւ զարգացման հարցում` ուշադրությունը սեւեռելով անձնական կապերի կառուցման եւ ապագայի ուղղությունների ու նպատակների հայտնաբերման վրա:

4 February 2010 - 13:02 AMT
В Доме писателей в армянском курортном городе Цахкадзор с 5-го по 7-го февраля пройдет “Национальный семинар по развитию лидерства”, организованный международной молодежной организацией AIESEC Армения.
“Национальный семинар по развитию лидерства” будут проводить представители AIESEC из Армении и других стран, имеющие опыт лидерства. Они поделятся своим опытом с участниками семинара, который в Армении проводится с 90-х годов и преследует цель раскрыть и развить лидерские навыки молодежи.
AIESEC Армения ежегодно организовывает 6-8 национальных и региональных конференций, которые, объединяя всех членов организации, предоставляют возможность разработать новые стратегические программы и участвовать в образовательных семинарах.
AIESEC – международная организация, которая дает молодым людям возможность раскрыть и развить свой потенциал и внести позитивный вклад в общество. AIESEC представлен в более чем 1100 университетах в 107 странах мира. Каждый год организация проводит более 550 конференций, предоставляет 8000 возможностей работать за границей и предлагает более 5000 лидерских позиций для членов организации. AIESEC обладает инновационным подходом к привлечению и развитию молодых людей, акцентируя внимание на построении личных связей и на выявлении направлений и целей на будущее.