27 January 2010 - 09:44 AMT
Հունվարի 26-ից մինչեւ ապրիլի 30-ը «Յունիբանկ»-ը կընդունի նոր ավանդատեսակ` «Հաղթենք միասին»: Այս ավանդը ներդրած հաճախորդների միջեւ ամռանը կկայանա նվերների խաղարկություն, որի գլխավոր մրցանակը Արթուր Աբրահամի հաջորդ մենամարտի հրավիրատոմսն է: Դեպի Գերմանիա ուղեւորության հետ կապված բոլոր ծախսերը կհոգա «Յունիբանկ»-ը:
«Հաղթենք միասին» ավանդն ընդունվում է 365 օր ժամկետով ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով կամ եվրոյով: Ավանդի տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է ՀՀ դրամի դեպքում 11,5%, ԱՄՆ դոլարի եւ եվրոյի դեպքում, համապատասխանաբար, 9% եւ 8%: Ավանդի նվազագույն գումարը կազմում է 300 հազար դրամ կամ 1000 դոլար/եվրո: Տոկոսագումարի վճարումն իրականացվում է ավանդատուի ցանկությամբ` ավանդի գործողության ժամկետի վերջում կամ ամեն ամիս: Ավանդատուներին ընձեռվում է նաեւ օվերդրաֆտի ստացման հնարավորություն` ներդրված գումարի 80%-ի չափով:
Գերմանահայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը հանդես է գալիս միջին քաշային կարգում: Նա IBF վարկածով աշխարհի գործող չեմպիոնն է: WBA վարկածով միջին քաշային կարգում միջմայրցամաքային առաջնության տիտղոսակիր է, ՀՀ Զինված ուժերի «Անդրանիկ Օզանյան» մեդալի դափնեկիր: Արթուր Աբրահամն պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում իր կարիերան սկսել է 2003թ.` մենամարտելով գերմանացի Ֆրենկ Կարի Ռոտի դեմ, որի ծառայողական ցուցակում այդ պահի դրությամբ կար մեկ հաղթանակ, մեկ ոչ ոքի եւ մեկ պարտություն:
Առաջին տիտղոսային մենամարտն Աբրահամն անց է կացրել Նադեր Համդանի դեմ` պրոֆեսիոնալների շրջանում WBA վարկածով միջին քաշային կարգում միջմայրցամաքային չեմպիոնի կոչման համար: Դա 13-րդ մարտն էր Աբրահամի կարիերայում, որտեղ նա հաղթեց 12-րդ ռաունդում տեխնիկական նոկաուտով: Հետագայում նա երեք անգամ հաջողությամբ պաշտպանեց իր տիտղոսը: 2005թ, վերջում IBF վարկածով միջին քաշային կարգում չեմպիոնի տիտղոսը թափուր հայտարարվեց` գործող չեմպիոն Ջ.Թեյլորի տիտղոսը պաշտպանելուց հրաժարվելու պատճառով:

С 26 января до 30 апреля 2009 года “Юнибанк” будет принимать депозит “Победим вместе”, сообщает пресс-служба банка. “Среди вкладчиков этого депозита летом будет проведен розыгрыш призов, главный из которых – пригласительный билет на следующий бой Артура Абрахама. Все затраты на поездку в Германию возьмет на себя “Юнибанк”, – говорится в сообщении.
Депозит “Победим вместе” принимается сроком на 365 дней в драмах, долларах евро. Годовая процентная ставка по депозиту составляет 11,5%, если сумма выражена в драмах, а 9% и 8%, если сумма депозита, соответственно, в долларах и евро. Минимальная сумма депозита составляет 300 тысяч драмов или 1 000 долларов/евро. Проценты выплачиваются по желанию вкладчика в конце срока депозита или ежемесячно. Вкладчикам предоставляется возможность получения овердрафта в размере 80%-ов от суммы депозита.
Банк является членом платежных систем “ArCa” и Visa International. На сегодняшний день филиальная сеть “Юнибанка” насчитывает 34 филиала, один из которых – филиал “Звартноц” работает круглосуточно, без выходных.
По итогам года активы “Юнибанка” возросли на 58%-ов и в конце декабря составили свыше 108,6 млрд. драмов. Капитал банка за отчетный период составил 11,6 млрд. драмов, рост по сравнению с показателем на начало года – 22,8%. Кредитные вложения банка увеличились почти на 43%, а их объем составил 66,7 млрд. драмов.
Артур Абрахам (род. 20 февраля 1980, Ереван, Армянская ССР) – немецко-армянский боксёр-профессионал, чемпион мира в среднем весе по версии МБФ (IBF) (2005-2009). До середины 2009 года выступал в средней (middleweight) весовой категории, затем перешёл на одну категорию выше – во второй средний вес (super middleweight).
Артур Абрахам держал титул чемпиона мира по версии IBF на протяжении почти четырёх лет, но не смог получить желанный бой за объединение чемпионских титулов в среднем весе с обладателями титулов других организаций. В середине 2009 года он принял решение перейти в следующую весовую категорию и принять участие в престижном турнире Super Six World Boxing Classic, победитель которого имеет шансы на чемпионские пояса двух из четырёх основных боксёрских организаций.
Был обладателем титула межконтинентального чемпиона мира (Inter-Continental Title) среди профессионалов в средней весовой категории по версии ВБА (WBA). Лауреат медали Вооруженных Сил Армении «Андраник Озанян» (с 1 июня 2007 года).Тренируется у Улли Вегнера. Промоутер: Вильфрид Зауэрланд. Наилучшая позиция в мировом рейтинге: 1-й.