1 February 2010 - 15:47 AMT
Հայաստանում տեղի կունենա զարգացող երկրների հետ գործարար հարաբերությունների հաստատմանը նվիրված սեմինար
Զարգացող երկրներից ներմուծման խթանման կենտրոնը` որպես Նիդերլանդների Արտաքին գործերի նախարարության մասնագիտացված գործակալություն, եւ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) կազմակերպում են «Արդյունավետ բիզնես հաղորդակցում Եվրոպական ընկերությունների հետ» միջազգային դասընթաց, որը տեղի կունենա 3 օր` փետրվարի 3-ին, 4-ին եւ 5-ին Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր Հիմնադրամում, հաղորդում է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի մամլո ծառայությունը:
Դասընթացի նպատակն է զարգացնել եվրոպական տարբեր երկրներում տնտեսական գործունեություն ծավալող կամ ծավալել պատրատվող ընկերությունների կարողությունները, որպեսզի իրենց ընկերությունը պատշաճ ներկայացնեն, գործարար կապեր հաստատեն, տվյալ երկրների գործարար հաղորդակցման առանձնահատկություններից օգտվեն եւ թիրախային շուկաներում առաջխաղացում ցուցաբերեն: CBI ծրագրերի համակարգող, ԻՏՁՄ ներկայացուցիչ Վահան Հովսեփյանի խոսքերով` դասընթացից հետո մասնակիցները հաջողությամբ կտիրապետեն գործարար հաղորդակցման մշակութային առանձնահատկություններին, հաղորդակցման հմտություններին եւ կկարողանան այդ առանձնահատկություններն ու հմտություններն արդյունավետ կիրառել գործնականում:
Դասընթացը կվարեն Էլեոնոր Բրեյկելը` Միջմշակութային գործարար շփման եւ գործածարության խթանման մասնագիտացված դասընթացներ առաջարկող Intercultural Communication b.v. ընկերության դասընթացավար, եւ Լեքս վան Լույկը` Լեքս վան Լույկը CBI IT Outsoursing ծրագրի փորձագետ:

1 February 2010 - 15:47 AMT
Центр по стимулированию импорта из развивающихся стран в лице специализированного агентства министерства иностранных дел Нидерландов и Союз предприятий информационных технологий (UITE) организуют международный семинар “Эффективные бизнес-отношения с европейскими компаниями” (CBI IT Outsoursing), сообщает пресс-служба фонда "Инкубатор предприятий" (EIF).
Согласно сообщению, семинар пройдет в EIF с 3 по 5 февраля 2010 года. Целью семинара является развитие возможностей компаний, осуществляющих или собирающихся осуществлять экономическую деятельность в разных европейских странах, чтобы должным образом представить свою компанию, наладить рабочие связи, воспользоваться особенностями деловых связей данных стран и продвигаться на целевых рынках.
По словам представителя UITE Ваана Овсепяна, систематизирующего программы CBI, по окончании семинара участники будут удачно владеть особенностями культурных деловых связей, навыками общения и смогут эффективно использовать эти особенности и навыки на практике.
Семинар будут вести лектор компании Intercultural Communication b.v Элеонора Брейкел и эксперт программы CBI IT Outsoursing Лекс ван Луйк.