«Յունիբանկ»-ը ներկայացնում է նոր ավանդատեսակներ` «Կապիտալ +» եւ «Բազմարժութային», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: «Կապիտալ +» ավանդը ներդրած հաճախորդներին ընձեռվում է տոկոսագումարի կապիտալիզացիայի հնարավորություն մայր գումարին: Այս ավանդն ընդունվում է 31-365 օր ժամկետով ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով կամ ռուսական ռուբլով: Ավանդի տարեկան առավելագույն տոկոսադրույքը ՀՀ դրամի դեպքում կազմում է 8,5%, ԱՄՆ դոլարի դեպքում` 7,5%, իսկ եվրոյի եւ ռուսական ռուբլու դեպքում` 6,5%: Ավանդի նվազագույն գումարը կազմում է 30 հազար դրամ, 100 դոլար/եվրո կամ 3 հազար ռուբլի: Տոկոսագումարի վճարումն իրականացվում է ավանդատուի ցանկությամբ` ավանդի գործողության ժամկետի վերջում կամ ամեն ամիս: Ավանդատուներին ընձեռվում է նաեւ օվերդրաֆտի ստացման հնարավորություն` ներդրված գումարի 90%-ի չափով: Բոլոր ավանդատուներին տրամադրվում է ArCa կամ Visa Electron քարտ:
«Բազմարժութային» ավանդի գոծողության ողջ ժամկետում գործում է բազմարժութային ռեժիմ, այսինքն ավանդատուներին տրվում է ավանդի արժույթի փոխարկման հնարավորություն:
«Բազմարժութային» ավանդն ընդունվում է 365 օր ժամկետով: Ավանդի տարեկան տոկոսադրույքը ՀՀ դրամի դեպքում կազմում է 9%, ԱՄՆ դոլարի դեպքում` 8%, իսկ եվրոյի եւ ռուսական ռուբլու դեպքում` 7%: Ավանդի նվազագույն գումարը կազմում է 100 հազար դրամ, 300 դոլար, 200 եվրո կամ 10 հազար ռուբլի: Տոկոսագումարի վճարումն իրականացվում է ավանդատուի ցանկությամբ` ավանդի գործողության ժամկետի վերջում կամ ամեն ամիս: Ավանդատուներին ընձեռվում է նաեւ օվերդրաֆտի ստացման հնարավորություն` ներդրված գումարի 90%-ի չափով:
2001թ. հոկտեմբերին հիմնադրված «Յունիբանկ»-ի բաժնետերը «Ռիպատոնսո Հոլդինգս Լիմիթեդն» է (100 տոկոս): Բանկը UFAD-ի ծրագրի մասնակից է, որը նպաստում է ներդրումներին գյուղական վայրերում, միջազգային բանկի ABN AMRO ռիսկերի կառավարման ծրագրի մասնակից է, ինչպես նաեւ Փոքր ու միջին ձեռնարկատիրությանն աջակցող ազգային կենտրոնի ծրագրի մասնակից է: Բանկը «ArCa» եւ Visa International վճարային համակարգերի անդամ է: Այսօրվա դրությամբ «Յունիբանկի» բաժանմունքների ցանցը կազմված է 34 բաժանմունքից, որոնցից մեկը ` «Զվարթնոց» բաժանմունքն աշխատում է շուրջօրյա, առանց հանգստյան օրերի: Տարվա արդյունքներով «Յունիբանկ»-ի ակտիվներն աճել են 58 տոկոսով եւ դեկտեմբերին կազմել են շուրջ 108,6 մլրդ դրամ: Աճը նախորդ տարվա համեմատ կազմել է 22,8 տոկոս: Վարկային ներդրումներն ավելացել են 43 տոկոսով, նրանց ծավալը կազմել է 66,7 մլրդ դրամ: «Յունիբանկ»-ի ավանդների ծավալը 2009թ.-ին գերազանցել է 85,6 մլրդ դրամը` արձանագրելով մոտ 80% աճ: Բանկի ժամկետային ավանդների ծավալը գերազանցել է 45,4 մլրդ դրամը: Այդ ցուցանիշով ՀՀ բանկային համակարգում «Յունիբանկ»-ը կրկին գրավել է առաջատարի դիրքը:

1 February 2010 - 12:58 AMT
“Юнибанк” представляет своим клиентам новые депозиты – “Капитал +” и “Мультивалютный”, сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, вкладчикам депозита “Капитал +” предоставляется возможность капитализации процентов к основной сумме депозита. Депозит принимается сроком с 31 до 365 дней в драмах, долларах, евро и рублях. Годовая процентная ставка по депозиту составляет 8,5%, если сумма выражена в драмах, 7,5% – в долларах и 6,5% – если в евро или рублях. Минимальная сумма депозита составляет 30 тыс. драмов, 100 долларов/евро или 3 тыс. рублей. Проценты выплачиваются по желанию вкладчика в конце срока депозита или ежемесячно. Вкладчикам предоставляется возможность получения овердрафта в размере 90%-ов от суммы депозита. Всем вкладчикам предоставляется в подарок карта ArCa или Visa Electron.
Срок действия депозита “Мультивалютный” составляет 365 дней. Годовая процентная ставка по драмовому депозиту составляет 9%, в долларах – 8%, а в евро и рублях – 7%. Минимальная сумма депозита составляет 100 тыс. драмов, 300 долларов, 200 евро или 10 тыс. рублей. Проценты выплачиваются по желанию вкладчика в конце срока депозита или ежемесячно. Вкладчикам предоставляется возможность получения овердрафта в размере 90%-ов от суммы депозита.
За 2009 год объем депозитов “Юнибанка” превысил 85,6 млрд. драмов, прирост этого показателя составил около 80%-ов. Объем срочных депозитов физических лиц банка составил 45,4 млрд. драмов, что является лидирующей позицией на банковском рынке РА.
Акционером основанного в октябре 2001 года “Юнибанка” является «Рипатонсо Холдингс Лимитед» (100%). Банк является участником программы IFAD по содействию внедрения инвестиций в сельские местности, участником программы международного банка ABN AMRO по управлению рисками, а также участником программы Национального центра по содействию развития среднего и малого бизнеса.
Банк является членом платежных систем «ArCa» и Visa International. На сегодняшний день филиальная сеть “Юнибанка” насчитывает 34 филиала, один из которых – филиал “Звартноц” работает круглосуточно, без выходных. По итогам года активы “Юнибанка” возросли на 58%-ов и в конце декабря составили свыше 108,6 млрд. драмов. Капитал банка за отчетный период составил 11,6 млрд. драмов, рост по сравнению с показателем на начало года – 22,8%. Кредитные вложения банка увеличились почти на 43%, а их объем составил 66,7 млрд. драмов.