12 February 2010 - 18:32 AMT
Voskanapat.info պորտալը նոր Tumes.am-ը նոր անգլալեզու Ինտերնետ-ծրագիր է թողարկել: Ինչպես ասել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում քաղաքագետ <b>Լեւոն Մելիք-Շահնազարյանը</b>, որը գլխավորում է Voskanapat.info-ն, նոր պորտալը կոչված է լուսաբանելու ոչ միայն արտաքին քաղաքականությունն, այլ նաեւ հայ ժողովրդի կենսագործունեության այլ ասպեկտներ:
«Times.am-ը անգլալեզու կայքէջ է, որի հիմնական օգտվողները կլինեն ոչ միայն մեր անգլալեզու հայրենակիցները: Մենք հուսով ենք, որ այն տեղեկատվության աղբյուր կլինի Հայաստանի եւ ԼՂՀ-ի մասին այն մարդկանց համար, որոնց հայ ժողովրդի մասին տեղեկատվություն ստանալու հնարավորությունը սահմանափակ, կամ արգելափակված ադրբեջանական քարոզչությամբ»,-ասել է Լեւոն Մելիք-Շահնազարյանը:
Նա նաեւ նշել է, որ կայքում հղումներով կհրապարակվեն նաեւ այլ գործակալությունների նյութեր: «Մենք արդեն պայմանավորվածություններ ունենք առանձին կամավորների հետ Եվրոպայում ու Ամերիկայում»,-ասել է քաղաքագետը:
Voskanapat.info կայքէջը լուսաբանում է ԼՂՀ-ի ու Հայաստանի արտաքին քաղաքական հարցերը եւ կենտրոնացնում է իր ուշադրությունը հայ-ադրբեջանական ու հայ-թուրքական հարաբերությունների վրա:

12 February 2010 - 18:32 AMT
Портал Voskanapat.info запустил новый Интернет-проект Times.am. Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net политолог <b>Левон Мелик-Шахназарян</b>, возглавляющий Voskanapat.info, новый портал призван освещать не только внешнюю политику, но и многие другие аспекты жизнедеятельности армянского народа.
“Times.am – это англоязычный сайт, основными пользователями которого мы видим не только наших англоязычных соотечественников. Мы надеемся, что Times.am превратится в источник информации об Армении и НКР для людей, возможность которых получить объективную информацию об армянском народе ограничена, или, еще хуже, блокирована азербайджанской пропагандой”, – сказал Левон Мелик-Шахназарян.
Он также отметил, что на сайте будут публиковаться также материалы других агентств со ссылкой на первоисточник, мониторинг зарубежной англоязычной прессы об Армении и армянском народе. “У нас уже есть договоренности с отдельными волонтерами в Европе и Америке, которые будут претворять эту тяжелую, но столь необходимую работу», – сообщил политолог.
Сайт Voskanapat.info освещает внешнеполитические проблемы НКР и Армении, и концентрирует свое внимание на армяно-азербайджанских и армяно-турецких отношениях.