8 February 2010 - 15:49 AMT
Հայաստանի առողջապահության նախարարությունը եւ <b>«LOGOS EXPO Center»</b>-ը մարտի 5-7-ը Երեւանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կանցկացնեն «Առողջապահություն եւ դեղագործություն EXPO -2010» միջազգային 9-րդ մասնագիտացված ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսին ներկայացված կլինեն ավելի քան 25% արտասահմանյան ընկերություններ: Դրանց մեջ են մշտական մասնակիցներ` շվեյցարական «Տայկո» ընկերությունը, Բելառուսի դեղագործական Բորիսովյան գործարանը, Ռուսաստանի «Պոլիսան» եւ «Բժիշկ Նոնա» ընկերությունը, Իրանի «Արշիա Քրոուն ՏԵԲ» ընկերությունը, որը ներկայացնում է վերականգնողական սարքավորումներ, Վրաստանի «Բատֆարմ» ընկերությունը:
Ցուցահանդեսի նպատակն է` ներկայացնել բժշկական ապրանքներ ու ծառայություններ, հաստատել նոր գործնական հարաբերություններ:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կանցկացվեն վարպետության դասեր, տեսանյութերի ցուցադրություններ, կոսմետիկ եւ բուժական ընթացակարգեր, մարմնի եւ դեմքի խնամքի ծրագրեր, կլոր սեղաններ, սեմինարներ:
Ցուցահանդեսի հիմնական թեմատիկ բաժիններն են` պրոֆիլակտիկ բժշկություն, կլինիկական բժշկություն, ատամնաբուժություն, դեղագործություն, դիագնոստիկա, մայրություն եւ մանկություն, բժշկական եւ լաբորատորիայի սարքավորումներ, հիգիենա, բուժիչ հանքային ջրեր:
Ցուցահանդեսի մասնակիցներն ու այցելուները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու արտասահմանյան ընկերությունների մասնագիտական նվաճումներին, ինչն էլ նշանակում է հետ չմնալ աշխարհում տեղի ունեցող բժշկության եւ դեղագործության զարգացման ընթացքից:

LOGOS EXPO Center и Министерство здравоохранения Армении, с 5 по 7 марта в ереванском Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна проведут девятую международную специализированную выставку “Здравоохранение и фармация EXPO 2010”.
На выставке будут представлены свыше 25% иностранных компаний. Среди них постоянные участники: швейцарская компания “Тайко”, белорусская компания Борисовский завод медицинских препаратов, российские компании “Полисан” и “Доктор Нона”, иранская компания “Аршия Кроун ТЕБ”, которая представляет реабилитационное оборудование, компания “Батфарма”-Грузия.
Цель выставки – представление медицинских товаров и услуг, установление новых деловых контактов.
В рамках выставки пройдут мастер-классы, видео-показы, лечебные и косметические процедуры, программа ухода за кожей лица и тела, круглые столы, семинары.
Основные тематические разделы выставки: профилактическая медицина, клиническая медицина, стоматология, фармация, диагностика, материнство и детство, медицинское и лабораторное оборудование, гигиена, лечебные минеральные воды.
Участники и посетители выставки получат возможность ознакомиться с профессиональными достижениями иностранных компаний, а значит, не отставать от мировых темпов развития медицины и фармацевтики.
LOGOS EXPO Center – первая выставочная компания в Армении. Была основана в 1999 году. LOGOS EXPO Center является лидером в сфере организации отраслевых, промышленных, национальных и международных выставок и конгрессов в Армении. Выставочная компания LOGOS EXPO Center разрабатывает и воплощает в жизнь современные маркетинговые стратегии, используя опыт и передовые достижения мировой практики выставочного бизнеса. За все годы существования LOGOS EXPO Center организовывал более сотни специализированных и универсальных международных выставок, включающих в себя различные отрасли экономики.