16 February 2010 - 15:31 AMT
Բեկոր Փափազյան. Ավիատոմսերի գների անկումը 10 տոկոսով կարող է նպաստել զբոսաշրջության աճին Հայաստանում
«Ավիատոմսերի գների նվազումը գոնե 10 տոկոսով կարող է նպաստել զբոսաշրջության աճին Հայաստանում, ինչպես դրան մի ժամանակ նպաստեց Ավստրիայից ու Ֆրանսիայից դեպի Հայաստան չվերթերի քանակի ավելացումը»,-փետրվարի 16-ի մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի տնօրեն <b>Բեկոր Փափազյանը</b>:
Ըստ նրա, Հայաստանում պետք է հետազոտություններ անցկացվեն, որոնք ցույց կտան` արդյոք արհեստականորեն են ձեւավորվել ավիտոմսերի գները եւ կարելի է արդյոք նրանց վաճառքի ծավալների ավելացման շնորհիվ նվազեցնել գները:
Նա ընդգծել է, որ Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը (ՀԱՄՀ) դժգոհ է Հայաստանում գործող զբոսաշրջության ենթակառուցվածքներից: Սակայն առաջին հերթին մենք պետք է ճիշտ մարքեթինգով եւ նոր արտադրանքի շնորհիվ նոր զբոսաշրջիկների գրավել եւ հետո միայն զբաղվել ենթակառուցվածքների բարելավմամբ»,-ասել է Բեկոր Փափազյանը:

16 February 2010 - 15:31 AMT
“Снижение цен авиабилетов хотя бы на 10% может способствовать росту туризма в Армении, как этому когда-то способствовало увеличение числа рейсов из Австрии и Франции в Армению”,- сообщил на пресс-конференции 16 февраля исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) <b>Бекор Папазян</b>.
По его словам, в Армении должны быть проведены исследования, которые покажут, искусственно ли завышены цены на авиабилеты и можно ли с помощью увеличения объема их продаж снизить цены на авиабилеты.
Он подчеркнул также, что ФНКА не доволен существующими в Армении подструктурами туризма. “Однако в первую очередь нам надо правильным маркетингом и новой продукцией привлечь новых туристов, и только затем заняться улучшением подструктур”,- отметил Бекор Папазян.