16 February 2010 - 17:47 AMT
«Կամուրջ» միջազգային տնտեսական ամենամյա 7-րդ համաժողովը կանցնի փետրվարի 19-22-ը Ծաղկաձորում: Համաժողովի ընդլայնված նիստում հիմնական զեկույցով հանդես կգա ՀՀ վարչապետ <b>Տիգրան Սարգսյանը</b>:
«Արդարացնելով «Հայկական Դավոսի» կոչումը` «Կամուրջ» համաժողովը հանդիպման վայր է ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ արտերկրի քաղաքական գործիչների, իշխանության մարմինների ներկայացուցիչների, արդյունաբերողների ու գործարարների, գիտնականների եւ հասարակական գործիչների ներկայացուցիչների համար»,-ասվում է «ՄԱՍՏԵՐ» Միջազգային ինտեգրացիայի աջակցության կենտրոնի հաղորդագրության մեջ:
Համաժողովը կհավաքի շուրջ 300 մասնակցի, որոնց թվում են ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը, էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, ՀՀ Արդյունաբերողների եւ ձեռներեցների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը, «ԱրմենՏել» հեռահաղորդակցային ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրեն Արա Քարյանն ու ՀՀ գործարար հանրության այլ ներկայացուցիչներ:
Համաժողովի հիմնական նպատակն է ծանոթացնել Արեւմուտքի եւ Մերձավոր Արեւելքի գործարար ու քաղաքական շրջանակներին Հայաստանի տնտեսական ներուժի հետ: Համաժողովի կարեւոր խնդիրներից է բարենպաստ պայմանների ստեղծումը ՀՀ տնտեսության մեջ ներդրումներ ապահովելու համար:

7-й ежегодный международный экономический форум «Мост» пройдет 19-22 февраля в Цахкадзоре. С основным докладом на пленарном заседании форума выступит Премьер-министр РА <b>Тигран Саркисян</b>.
«Оправдывая звание «Армянский Давос», форум «Мост» является местом встречи и открытого диалога политиков, представителей органов власти, промышленников и предпринимателей, ученых и общественных деятелей, как из Армении, так и из-за рубежа», – отмечается в сообщении Центра Содействия Международной Интеграции «МАСТЕР».
Форум соберет более 300 участников, среди которых председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян, министр экономики Нерсес Ерицян, президент Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян, генеральный директор телекоммуникационной компании «АрменТел» Игорь Климко, исполнительный директор страховой компании Ара Карян и другие представители бизнес-сообщества Армении.
Основная цель форума – знакомство деловых и политических кругов Запада и Ближнего Востока с экономическим потенциалом Армении. Также важной задачей Форума является создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в экономику Армении.