26 February 2010 - 19:31 AMT
Փետրվարի 26-ին հայտնի դարձան Երկրորդ դպրոցական օլիմպիադայի հաղթողները: Օլիմպիադան անց է կացվել 14 առարկաներով` մաթեմատիկա, ֆիզիկա, քիմիա, ինֆորմատիկա, կենսաբանություն, աշխարհագրություն, հայ ժողովրդի պատմություն, հայոց լեզու եւ գրականություն, ռուսաց լեզու, անգլերեն, գերմաներեն, ֆրանսերեն, մարդու իրավունքներ եւ ժողովրդավարություն, ինչպես նաեւ ստեղծագործական մրցույթ:
Օլիմպիադայի կազմակերպիչն է Երեւանի պետական համալսարանի Միջհամալսարանական կենտրոնը: Այս տարի օլիմպիադան անց է կացվել երկու փուլով` առաջինը փուլը տեղի է ունեցել փետրվարի 16-ին Գյումրիում, երկրորդը` փետրվարի 20-ին Երեւանում:
Երկու փուլերի արդյունքում առաջին փուլում հաղթեցին 21 հոգի, երկրորդում` 33 եւ երրորդում` 40 մասնակիցներ, իսկ 106 դպրոցականներ արժանացան պատվոգրերի:

26 February 2010 - 19:31 AMT
26 февраля стали известны победители Второй школьной Олимпиады, проводимой по 14 предметам: математике, физике, химии, информатики, биологии, географии, истории армянского народа, армянскому языку и литературе, русскому, английскому, немецкому, французскому языкам, правам человека и демократии, а также творческий конкурс.
Организатором олимпиады является Центр межуниверситетского образования Ереванского государственного университета (ЕГУ). В этом году олимпиада была проведена в два этапа: первый этап прошел 16 февраля в Гюмри, второй – 20 февраля в Ереване.
По итогам двух этапов победителями первого уровня были объявлены 21, второго – 33 и третьего 40 участников, а 106 школьников были удостоены грамот.