2 March 2010 - 12:56 AMT
2010թ.-ը Պետական եկամուտների կոմիտեն սկսել է բավականին տպավորիչ արդյունքներով. հունվար եւ փետրվար ամիսների հավաքագրումները գերակատարվել են ինչպես հարկային, այնպես էլ մաքսային մասով. պետբյուջե է մուտքագրվել 80 մլրդ դրամից ավելի գումար` պլանային 74 մլրդ-ի փոխարեն (նախորդ տարվա հունվար-փետրվարի նկատմամբ արձանագրվել է մոտ 8,4% աճ):
Սոցիալական վճարների մասով հավաքագրվել է մոտ 16.4մլրդ դրամ, ընդ որում, եթե հունվարին հավաքագրվել էր 6.8մլրդ, ապա փետրվարին արդեն` ավելի քան 9.6մլրդ դրամ սոց.վճար (նախորդ տարվա հունվար-փետրվարի նկատմամբ աճը կազմել է 28,1%), հաղորդում է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն:

2 March 2010 - 12:56 AMT
Комитет по госдоходам Армении в январе-феврале 2010 года перевыполнил собираемость как по линии налогов, так и по линии пошлин: в госбюджет страны за указанный период поступило более 80 млрд. драмов, против запланированных 74 млрд. драмов, что обеспечило рост на 8.4% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года.
Согласно сообщению пресс-службы Госкомитета, по линии социальных выплат в госбюджет поступило порядка 16.4 млрд. драмов, обеспечив рост на 28.1% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года. При этом, если в январе поступило 6.8 млрд. драмов, то в феврале – более 9.6 млрд. драмов.