1 January 2004 - 00:00 AMT
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը 2010 թվականի երկրորդ կեսին ձեռնամուխ կլինի American Express պլաստիկ քարտերի թողարկմանը
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը 2010 թվականի երկրորդ կամ երրորդ կեսին ձեռնամուխ կլինի American Express պլաստիկ քարտերի թողարկմանը, այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում լրագրողներին հաղորդեց բանկի գործադիր տնօրեն Ստեփան Գիշյանը: Նրա խոսքով, ներկա պահին բանկը զբաղվում է տվյալ համակարգի բոլոր գործող պլաստիկ քարտերի սպասարկմամբ, որոնց թիվը բավական մեծ է: «Սա նոր խոսք է Հայաստանի բանկային համակարգում եւ կոչված է ապահովելու հաճախորդների լավագույն սպասարկումը»,- ասաց նա:
2010 թվականի փետրվարի 9-ին ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկն ու American Express-ը պայմանագիր կնքեցին, որի համաձայն բանկը Հայաստանում տվյալ համակարգի պլաստիկ քարտերի սպասարկման բացառիկ իրավունք ստացավ:

1 January 2004 - 00:00 AMT
ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK приступит к выпуску пластиковых карт American Express во втором или третьем квартале 2010 года, сообщил журналистам на пресс-конференции в Ереване генеральный исполнительный директор банка Степан Гишян. По его словам, на данный момент банк занимается обслуживанием всех действующих пластиковых карт данной системы, число которых достаточно велико. «Это новое слово в банковской системе Армении, которое призвано обеспечить наилучшее обслуживание клиентов», – сказал он.
9 февраля 2010 года ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK и American Express заключили соглашение, согласно которому банк получил исключительное право осуществлять обслуживание пластиковых карт данной системы в Армении.