3 March 2010 - 14:17 AMT
«Յունիբանկ» ՓԲԸ-ի ժամկետային ավանդների ծավալը վերջին տարում աճել է 100,8 տոկոսով եւ 2009թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել ավելի քան 73 մլրդ 150,6 մլն դրամ: Ուստի Հայաստանի բանկերի շարքում այս ցուցանիշով «Յունիբանկ»-ը զբաղեցրել է առաջին տեղը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Ժամկետային ավանդների ակտիվ աճը պայմանավորված է ավանդատուների կողմից վստահության շարունակական աճով, ինչպես նաեւ բանկի ավանդների գրավիչ պայմաններով, որոնք հաշվարկված են ելնելով հաճախորդների տարբեր տեսակի պահանջներից»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Այս տարի «Յունիբանկ»-ը հայտարարեց շահավետ պայմաններով ներգրավվող երեք նոր ավանդատեսակների մասին: Ավանդները առանձնանում են բազմարժութային ռեժիմով, կապիտալիզացիայի եւ լրացուցիչ նվերներ շահելու հնարավորություններով:

3 March 2010 - 14:17 AMT
Объем срочных депозитов ЗАО “Юнибанк” за 2009 год вырос на 100,8% и по состоянию на 31 декабря 2009г. составил свыше 73, 150 млрд. драмов. По этому показателю “Юнибанк” занял первое место среди армянских банков, сообщает пресс-служба банка.
«Активный прирост срочных депозитов обусловлен постоянным ростом доверия со стороны вкладчиков, а также привлекательными условиями депозитов банка, которые рассчитаны на различные категории клиентов», – говорится в сообщении.
В этом году “Юнибанк” объявил о приеме трех новых депозитов с выгодными предложениями: депозиты отличаются мультивалютным режимом, возможностью капитализации и проведением розыгрыша призов.
Акционером основанного в октябре 2001 года «Юнибанка» является «Рипатонсо Холдингс Лимитед» (100%). Банк является участником программы IFAD по содействию внедрения инвестиций в сельские местности, участником программы международного банка ABN AMRO по управлению рисками, а также участником программы Национального центра по содействию развития среднего и малого бизнеса.