4 March 2010 - 17:30 AMT
2010թ. մարտի 4-ին կայացած ՀՀ կառավարության նիստում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ներկաներին տեղեկացրեց ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարարությունում Վերահսկիչ պալատի իրականացրած ուսումնասիրությունների արդյունքների մասին: Պարզվեց, որ երկու պաշտոնակատարներ թերակատարել են իրենց պարտականությունները, ուստի բարձրացվել է նրանց զբաղեցրած պաշտոններից ազատելու հարցը:
Ծառայողական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու համար վարչապետը խիստ նկատողություն հայտարարեց գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանին: «Նման աշխատաոճը այլեւս պետք է բացառվի: Հանրապետության նախագահը մեր առջեւ խնդիր է դրել, որ մենք ինքներս բացահայտենք մեր թերությունները, բացթողումները, հրապարակավ խոսենք դրանց մասին: Սա է արդար պետություն եւ հասարակություն կառուցելու միակ ճանապարհը»,- նշեց Տիգրան Սարգսյանը:

В ходе состоявшегося 4 марта 2010 года заседания правительства Армении его глава – Тигран Саркисян проинформировал присутствующих о результатах изучения, проведенного в Министерстве сельского хозяйства РА Контрольной службой премьер-министра. Выяснилось, что двое из должностных лиц не справились с выполнением своих обязанностей, поэтому поднят вопрос об освобождении их от занимаемых должностей.
За ненадлежащее выполнение служебных обязанностей премьер-министр объявил строгий выговор Министру сельского хозяйства Герасиму Алавердяну. «Подобная работа впредь должна быть исключена. Президент республики поставил перед нами задачу, чтобы мы сами выявляли наши недостатки, упущения, публично говорили о них. Это единственный путь построения справедливого государства и общества», – отметил Тигран Саркисян.