5 March 2010 - 15:30 AMT
Վերջին տարում Ամերիաբանկի բանկոմատների ցանցն ավելացել է երկու անգամ, Դիլիջանում լրագրողներին է հայտնել Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը: «Քարտային բիզնեսն աճում է, դրա հետ միասին աճում է նաեւ բանկոմատների ցանցը. այսօր դրանց թիվը 34 է: Մենք ավարտել ենք դրանց ձեւավորումը եւ դիզայնը»,- ասել է նա:
Նրա խոսքերով, քարտային քաղաքականության շրջանակներում եւ ելնելով իր ռազմավարությունից բանկն իրագործում է վճարային նախագծեր իր կորպորատիվ հաճախորդների համար եւ ունի քարտերի ողջ սպեկտրը, որոնք այսօր հասանելի են Հայաստանում. VISA, MASTER CARD, Armenian Express, ArCa:
Տիգրան Ջրբաշյանը հայտնեց, որ POS-տերմինալների վերաբերյալ մեծ նախագիծ կա` կապված առեւտրային կետերի հետ: «Խոշոր սուպերմարկետների մեծ մասը մեր հաճախորդներն են, եւ համապատասխանաբար բանկը տեխնոլոգիական որոշումների գծով ապահովում է նրանց ծառայությունների ողջ սպեկտրով»:

5 March 2010 - 15:30 AMT
За последний год сеть банкоматов Америабанка увеличилась вдвое, сообщил журналистам в Дилажане (Тавушская область Армении) директор по линии развития Америабанка Тигран Джрбашян. «Карточный бизнес растет, растет и сеть банкоматов: на сегодняшний день их число составляет 34. Мы закончили их оформление и дизайн», – сказал он.
По его словам, в рамка карточной политики и исходя из своей стратегии, банк реализует зарплатные проекты для своих корпоративных клиентов и имеет весь спектр карт, доступных на сегодняшний день в Армении- VISA, MASTER CARD, American Express, ArCa.
Как сообщил Тигран Джрбашян, по POS-терминалами есть большой проект, связанный с торговыми точками. «Большинство сетей крупных супермаркетов являются нашими клиентами, и соответственно банк обеспечивает их всем необходимым спектром услуг по линии технологических решений», – добавил директор по линии развития Америабанка.