9 March 2010 - 07:56 AMT
2010-ի մարտի 12-ից «Արմավիա» ավիաընկերությունն ուղեւորներին առաջարկում է ամենօրյա չվերթեր դեպի Շերեմետեւո U8 508/507 օդանավով, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, մարտի 12-ից Երեւան- Մոսկվա- Երեւան ուղղությամբ «Արմավիա» ավիաընկերությունն իրականացնելու է օրական մինչեւ 4 չվերթ:
Այսօր «Արմավիա» ավիաընկերությունը լիովին համապատասխանում է Միջազգային օդային փոխադրամիջոցների միության (IATA) պահանջներին: Ինքնաթիռների շարժակազմը բաղկացած է Ա-319(3), Ա-320(2), CRJ-200 եւ ՅԱԿ-42 (VIP) օդանավերից: 2010թ. ընկերությունը ձեռք կբերի երկու նոր «Սուխոյ Սուպերջեթ» ինքնաթիռ: «Արմավիան» շաբաթական կատարում է ավելի քան 102 չվերթ մոտ 20 երկրներ` 35 ուղղություններով` ԱՊՀ, Եվրոպա, Մերձավոր Արեւելք: 2009թ. «Արմավիա» ավիաընկերությունը փոխադրել է 750 հազար ուղեւոր:

9 March 2010 - 07:56 AMT
С 12 марта 2010 года авиакомпания ”Армавиа” предлагает пассажирам ежедневные рейсы в Шереметьево U8 508/507, сообщает пресс-служба компании.
Как отмечается в сообщении, с 12 марта в направлении Ереван – Москва –Ереван авиакомпания “Армавиа” будет осуществлять до 4-х рейсов в день.
Национальный авиаперевозчик Армении – компания ”Армавиа” была создана в 1996 году. Динамичное развитие компании началось в 2005 году, когда полный пакет акций перешел к президенту компании “Мика Лимитед” Михаилу Багдасарову.
На сегодняшний день авиакомпания “Армавиа” имеет 7 ВС: три А-319, два А-320, а также CRJ-200, ЯК – 42 (VIP). Авиакомпания еженедельно выполняет более 102 рейса по 35 направлениям в 20 стран. В 2009 году объем пассажироперевозок компании “Армавиа” составил более 700 тыс. человек.