8 March 2010 - 10:18 AMT
2010թ. մարտի 5-ին «ՎԱԼԼԵՏՏԱ» ՍՊԸ-ն իրականացրել է իր կողմից թողարկված AMVALTB23ER5 տարբերակիչ ծածկագրով պարտատոմսերի արժեկտրոնների երրորդ վճարումը: Որպես հաշվարկային բանկ հանդես է եկել «ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Թողարկման ծավալը 500,000,000 ՀՀ դրամ է, անվանական արժեքը` 50,000 ՀՀ դրամ: Քանակը 10,000 հատ է: Շրջանառության ժամկետը 36 ամիս է (մարումը կատարվում է 2 հավասարաչափ մասնակի մարումների միջոցով. I մասնակի մարումը կատարվելու է 02.09.2010թ., II մարումը` 02.09.2011թ.): Եկամտաբերությունը տարեկան 11 տոկոս է: Արժեկտրոնների վճարումը կիրականացվի 6 ամիս հաճախականությամբ:
Ընկերության պարտատոմսերն ընդգրկվել են Bbond բորսայի ցուցակում:
«ՎԱԼԼԵՏՏԱ» ՍՊԸ-ն-ն գործում է Հայաստանում 1990 թվականից: «ՎԱԼԵՏՏԱ»-ն բազմապրոֆիլ ընկերություն է, որն ընդգրկում է մի շարք վերամշակող արտադրություններ, արագ սպասարկման օբյեկտներ, ռեստորաններ, խանութների ցանցեր, կենցաղային տեխնիկայի ներկրմամբ զբաղվող ֆիրմաներ:
«ԱՐՄՍՎԻՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն-ն հիմնվել է 2004 թվականի հոկտեմբերի 7-ին: Հիմնադիրն է համաշխարհային ճանաչում ունեցող ժամացույցների «Franck Muller Watchland» ընկերության հիմնադիր, համասեփականատեր եւ գործադիր տնօրեն Վարդան Սիրմակեսը:

OOO “Валлетта” 5 марта 2010 года осуществила третью купонную выплату по выпущенным компанией облигациям с идентификационным кодом AMVALTB23ER5. Рассчетным банком выступил ЗАО «Армсвисбанк», сообщает пресс-служба банка.
Объем выпуска данной серии составил – 10 тыс. облигаций, с номинальной стоимостью – 50 тыс. каждая. Срок обращения ценных бумаг – 36 мес., процентная ставка – 11% годовых. Выплата по купонам будет осуществляться раз в 6 месяцев. Облигации компании включены в биржевой список Bbond.
Компания ООО “Валлетта” действует в Армении с 1990 года. “Валлетта” является многопрофильной компанией, в которую входят ряд перерабатывающих производств, объекты быстрого обслуживания, рестораны, сети магазинов, фирмы по импорту бытовой техники.
ЗАО “Армсвисбанк” был основан 7-го октября 2004 года основателем, совладельцем и исполнительным директором всемирно известной часовой компании “Franck Muller Watchland” Вартан Сирмакесом. В 2007 году Центральным банком РА были выданы лицензии на брокерскую и депозитарную деятельности.