9 March 2010 - 14:48 AMT
Բնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2010թ. փետրվարին հունվարի համեմատ արձանագրվել է սակագների 0.5% հավելաճ, ինչը մեծապես պայմանավորվել է հանրային սննդի` 0.9%, բուժսպասարկման` 1.7%, մշակույթի ոլորտի` 2.1% ծառայությունների սակագների հավելաճով:
Հայաստանի վիճակագրական ծառայությունների տվյալների համաձայն, նշված ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է բնակարանային կոմունալ ծառայությունների սակագների 0.2% հավելաճ, տրանսպորտի ծառայությունների սակագների 1.1% նվազում, իսկ կենցաղային բնույթի, կապի, կրթության համակարգի, հանգստի կազմակերպման, իրավական ու բանկային ծառայությունների սակագները նախորդ ամսվա համեմատ մնացել են անփոփոխ:
Հանրապետության դիտարկված 8 քաղաքներում 2010թ. փետրվարին հունվարի համեմատ արձանագրվել է ծառայությունների սակագների 0.1-1.2% հավելաճ, իսկ մյուս 3 քաղաքներում` 0.1% նվազում: Մայրաքաղաքում ծառայությունների սակագները նախորդ ամսվա համեմատ աճել են 0.5%-ով:

9 March 2010 - 14:48 AMT
В феврале 2010 года по сравнению с январем в сфере предоставленных населению услуг был зафиксирован рост цен на 0,5%, что в основном обосновано повышением цен на 0,9% в сфере общественного питания, на 1,7% в сфере медобслуживания и на 2,1 в культурной сфере.
Согласно официальным данным Статистической службы Армении, в отчетный период в республике было зафиксировано повышение цен на жилищно-коммунальные услуги на 0,2%, сокращение цен на транспортные услуги на 1,1%, при этом тарифы на бытовые услуги, связь, сферу образования, организацию отдыха, правовые и банковские услуги остались неизменными.
В 8 исследуемых городах республики в феврале по сравнению с январем 2010 года был зафиксирован рост тарифов на услуги на 0,1-1,2%, а в остальных трех городах – 0,1% сокращение цен. В Ереване тарифы на услуги по сравнению с прошлым месяцем выросли на 0,5%.