2010 թվականի մարտի 10-ին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր գրասենյակում ստորագրվեց ՀՀ Տրանսպորտային ոստիկանության հետ պայմանագիրը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը: Ուժային գերատեսչության կողմից պայմանագիրը ստորագրեց ՀՀ Տրանսպորտային ոստիկանության պետ Սամվել Ասատրյանը, ՀԿԵՈւ կողմից` գլխավոր տնօրեն Շեւկետ Շայդուլլինը:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, փաստաթուղթը կոչված է կարգավորելու պաշտոնական փոխհարաբերությունները երկաթուղու եւ Տրանսպորտային ոստիկանության միջեւ: Կնքված պայմանագրի շրջանակներում ենթադրվում է երկաթուղային տրանսպորտի կողմից փոխադրվող բեռների ուղեկցում եւ հսկողություն, ուղեւորատար գնացքների ուղեկցում, հասարակական կարգի պահպանության ապահովում եւ այլն:

10 March 2010 - 12:40 AMT
10 марта 2010 года в головном офисе ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» состоялось подписание договора с Транспортной Полицией РА, сообщает пресс-служба компании. Со стороны силового ведомства договор подписал Начальник Транспортной Полиции РА Самвел Асатрян, со стороны ЮКЖД – генеральный директор Шевкет Шайдуллин.
Как отмечается в сообщении, документ призван регулировать официальные взаимоотношения между железной дорогой и транспортной полицией. В рамках заключенного договора предполагается сопровождение и охрана грузов, перевозимых железнодорожным транспортом, сопровождение пассажирских поездов, обеспечение охраны общественного порядка и т.д.