2010 թվականի մարտի 10-ին ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել Գործարարության աջակցման խորհրդի նիստ, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը, հաղորդում է կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Գործարարության աջակցման խորհրդի քարտուղար Ռոբերտ Հարությունյանը խորհրդի անդամներին է ներկայացրել խորհրդի նախորդ երկու նիստերում տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը: Այնուհետեւ քննարկվել են «Դիդաս Ինտերնեյշնլ» ՍՊԸ-ի եւ ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ միջեւ ծագած խնդիրները, որի առնչությամբ հանձնարական է տրվել` հարցը եւս մեկ անգամ քննարկել շահագրգիռ կողմերի մասնակցությամբ:
Խորհրդի անդամներին ներկայացվել է նաեւ շարժական գրավի առարկաների իրացման ընթացակարգերի բարեփոխման վերաբերյալ ՀՀ Բանկերի միության առաջարկությունները, մասնավորապես` Միասնական տեղակատվական բանկի ստեղծման եւ կատարելագործման ուղղությամբ:
Նիստում քննարկվել են պետական եւ կառավարման մարմիններին ներկայացվող 2009 թ. հաշվետվությունների կազմի եւ բովանդակության վերանայման ու կրճատման մասին ԳԱԽ-ի քարտուղարության ուսումնասիրությունը, եզրակացությունը եւ առաջարկությունները: Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանձնարարել է դրանց հիման վրա ստեղծել աշխատանքային խումբ` ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի գլխավորությամբ, վարչական ռեգիստրներից վիճակագրական տվյալների հավաքագրման եւ հետագայում դրանց կրկնությունները բացառելու նպատակով:

10 марта 2010 года состоялось заседание Совета содействия предпринимательству, которое вел его председатель – премьер-министр Армении Тигран Саркисян, сообщает пресс-служба правительства.
Секретарь Совета Роберт Арутюнян представил присутствующим ход выполнения поручений, данных на двух предыдущих заседаниях. Затем были обсуждены проблемы, возникшие между ООО «Дидас Интернейшнл» и Комитетом госдоходов при правительстве РА, в связи с чем, было дано поручение рассмотреть вопрос еще раз с участием заинтересованных сторон.
Членам Совета были также представлены предложения Союза банков РА относительно реформирования процедур реализации предметов движимого залога, в частности, в направлении создания и совершенствования Единого информационного банка.
На заседании были обсуждены результаты изучения, заключение и предложения секретариата Совета содействия предпринимательству, касающиеся пересмотра и сокращения состава и содержания отчетов, которые представлялись в 2009 году в органы государственного управления. Премьер-министр Тигран Саркисян поручил создать на их основе рабочую группу во главе с Министром экономики, с целью сбора статистических данных из административных регистров и исключения их повторов в дальнейшем.