«Խոսող քարերի երկիր-2010» (CTS-2010) ամենամյա միջազգային տուրիստական ցուցահանդեսը տեղի կունենա Երեւանում մայիսի 14-15-ը, ասվում է ցուցահանդեսի կազմկոմիտեի կողմից PanARMENIAN.Net-ին տրամադրված հաղորդագրության մեջ: «CTS-2010 մասնագիտական ուղղվածությունը տարածաշրջանային է լինելու: Ցուցահանդեսին մասնակցելու հրավերներ են ստացել Թուրքիայի, Վրաստանի, Հունաստանի եւ այլ երկրների տուրիստական ընկերությունները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում այլազգի տուրիստական օպերատորների համար տուր կկազմակերպվի:
Այս տարի ցուցահանդեսը հերթական անգամ տեղի կունենա Հայաստանի Էկոնոմիկայի նախարարության հովանու ներքո եւ Տուրիստական գործակալների հայկական ասոցիացիայի (AATA), Տուրիստական գործակալների ամերիկյան ասոցիացիայի (ASTA) հայկական ներկայացուցչության ու «Մրցունակ մասնավոր սեկտոր Հայաստանում» ծրագրի աջակցությամբ:
CTS-2009 ֆորումին մասնակցում էին 62 կազմակերպություններ` տուրիստական գործակալություններ, տուրիստական օպերատորներ, ավիաընկերություններ, հյուրանոցներ եւ հանգստյան տներ, ապահովագրական ընկերություններ, պետական եւ սոցիալական կազմակերպություններ, տուրիստական հրատարակչություններ, տեղեկատվական գործակալություններ եւ այլն:

Ежегодная международная туристическая выставка «Страна говорящих камней -2010» (CTS -2010) пройдет 14-15 мая 2010 года, говорится в сообщении, предоставленном PanARMENIAN.Net оргкомитетом выставки. «Профессиональная направленность CTS2010 будет региональной. Приглашения на участие на выставке получили туристические компании из Турции, Грузии, Греции и других стран», – говорится в сообщении.
В рамках выставки будет организован тур для иностранных туроператоров.
В текущем году выставка в очередной раз пройдет под патронажем Министерства экономики Армении и при содействии Армянской ассоциации турагентов (AATA), армянским представительством Американской ассоциации турагентов (ASTA) при содействии программы «Конкурентоспособный частный сектор в Армении» (USAID/CAPS).
На форуме CTS-2009 участвовали 62 организации: турагентства, туроператоры, авиакомпании, гостиницы и дома отдыха, страховые компании, государственные и социальные организации, туристические издательства, информагентства и т.д.