11 March 2010 - 09:06 AMT
Խորեն Քերոբյան. Ասոցիացիան իր առջեւ նպատակ է դնում իրավահավասարության հասնել կոմերցիոն բանկերի հետ, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է ասոցիացիայի նորանշանակ նախագահ, «Նոր հորիզոն» վարկային ունիվերսալ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Խորեն Քերոբյանը:
«Մեր առջեւ դրված է երեք նպատակ. առաջին հերթին, օրենսդրական փոփոխություններ, կապված նրա հետ, որպեսզի հասնենք իրավահավասարության կոմերցիոն բանկերի հետ հարկային դաշտում, մասնավորապես հարկերի վճարման չեղյալ համարումը մասնաճյուղերի համար եւ ԱԱՀ վճարումները ներկայացվող ծառայությունների համար, երկրորդ հերթին, ասոցիացիայի մասնակիցների պրոֆեսիոնալ հմտությունների բարձրացման համար կրթական առաջադրանքներ, ինչի մասին արդեն պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Ֆինանսաբանկային քոլեջի հետ, երրորդ հերթին, միջազգային կապերի հաստատում»,- ասել է Քերոբյանը:
Բացի դրանից, ասցիացիան իր առջեւ նպատակ է դնում հասնել իր ներկայացուցչի ընդգրկմանը Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի Ֆինանսական խորհրդի մեջ, ինչպես նաեւ ասոցիացիայի կազմի ընդլայնմանը:

11 March 2010 - 09:06 AMT
Ассоциация кредитных организаций Армении будет добиваться равноправия с коммерческими банками, сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net новоизбранный председатель ассоциации, исполнительный директор универсальной кредитной организации ЗАО «Новый горизонт» Хорен Керобян.
«Перед нами стоят три задачи: во-первых, законодательные изменения, связанные с тем, чтобы добиться равноправия с коммерческими банками в сфере налогообложения, в частности, отмены выплат пошлин за филиалы и уплаты НДС за предоставляемые услуги; во-вторых, образовательные задачи для повышения профессиональных навыков участников ассоциации, о чем уже есть договоренность с Финансово-банковским колледжем; и в третьих, налаживание международных связей», – сообщил Керобян.
Кроме того, ассоциация ставит себе целью добиться включения своего представителя в Совет финансового омбудсмена Армении, а также расширение состава ассоциации.