12 March 2010 - 09:31 AMT
Մարտի 10-ից 14-ը Բեռլինում անց է կացվում ITB ամենամյա միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսը, որը տվյալ բնագավառի կարեւորագույն իրադարձությունն է:
«Հայաստանը ցուցահանդեսում ներկայացված է 12 զբոսաշրջային կազմակերպություններով: Հայաստանի տաղավարը բավակականին մեծ հետաքրքրության է արժանանում այցելուների կողմից», – տեղեկացնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամլո ծառայությունը:
Բացման օրը ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպան Արմեն Մարտիրոսյանն այցելեց հայկական տաղավար եւ հանդիպում ունեցավ հայկական զբոսաշրջային ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ, որոնց առաջարկեց դեսպանության աջակցությունը գերմանական նմանատիպ կառույցների հետ կապերի հաստատման հարցում:

12 March 2010 - 09:31 AMT
10-14 марта в Берлине проходит ежегодная международная выставка по туризму ITB, которая является важнейшим событием данной сферы. “Армению на выставке представляют 12 туристических компаний. Павильон Армении вызывает большой интерес посетителей и участников выставки”, – сообщает пресс-служба Министерства иностранных дел Армении.
В день открытия выставки посол Армении в Германии Армен Мартиросян посетил армянский павильон и представителям армянских туристических компаний выразил готовность посольства оказать содействие для налаживания связей с туристическими компаниями Германии.