Մարտի 9-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 48,648,573 ԱՄՆ դոլար` 389.18 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով եւ վաճառվել 62,542,057 ԱՄՆ դոլար` 391.21 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել 15,803,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք՝ 391.79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 390.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 16.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 21.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

12 March 2010 - 12:18 AMT
С 9 по 12 февраля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 48,648,573 долларов США по 389.18 драмов/1 доллар США и продано 62,542,057 долларов США по 391.21 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 200,000 по 390.5 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15,803,000 долларов США по 391.79 драмов/1 доллар США.
С 1 по 7 марта объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 16.6 млрд. драм, а долларовых кредитов – 21.3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.