«Յունիբանկն» առաջարկում է որ վարկատեսակ U-SUPER PRIME` բիզնես-վարկ, որը նախատեսված է Հայաստանում ֆինանսապես կայուն ձեռնարկատիրական գործունեության զարգացման համար, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, U-SUPER PRIME վարկը տրամադրվում է բիզնեսի հետ առնչություն ունեցող ցանկացած նպատակի համար: Վարկավորումն իրականցվում է ինչպես շրջանառու միջոցների համալրման եւ հիմնական միջոցների ձեռքբերման, այնպես էլ ներդրումների համար: Վարկի տոկոսադրույքը շուկայականից ցածր է. 12% տարեկան եվրոյով վարկավորման դեպքում, 13% տարեկան` ԱՄՆ դոլարով եւ 14% տարեկան ՀՀ դրամով վարկավորման դեպքում:
U-SUPER PRIME վարկի գումարը կազմում է 40 մլն դրամից մինչեւ 400 մլն դրամ: Վարկը տրվում է մինչեւ 5 տարի մարման ժամկետով, ըստ որում, եթե վարկը տրամադրվել է ներդրումների նպատակով, ապա հնարավոր է վճարումների անհատական ժամանակացույցի մշակում: Վարկի վաղաժամկետ մարումը թույլատրվում է առանց որեւէ սահմանափակումների: Վարկառուի նկատմամբ հիմնական պահանջները հետեւյալն են` երկու տարվա աշխատանքային փորձ եւ վարկային բացասական պատմության բացակայություն: Որպես գարվի առարկա հանդես է գալիս անշարժ գույքը:
«Այս տարի մենք նախատեսել ենք ընդհանուր վարկային պորտֆելի 35 տոկոսի աճ, այդ թվում` կորպորատիվ վարկավորման աճի տեմպերի հաշվին», -ասում է վարչության նախագահի տեղակալ, կորպորատիվ բիզնեսի վարկավորման ծով տնօրեն Արա Ավագյանը:

1 April 2010 - 10:11 AMT
ЗАО “Юнибанк” представляет новый кредитный продукт U-SUPER PRIME – бизнес-кредит, предназначенный для развития финансово стабильного предпринимательства в Армении, сообщает пресс-служба банка.
Как отмечается в сообщении, кредит U-SUPER PRIME может быть получен на любые цели, связанные с бизнесом. Кредитование производится как для пополнения оборотных и приобретения основных средств, так и на инвестиционные цели. Процентные ставки по кредиту ниже рыночных: 12%-ов годовых, для кредитов в евро, 13% годовых – для кредитов в долларах и 14% годовых – для драмовых кредитов. Объем кредита U-SUPER PRIME составляет от 40 млн. драмов до 400 млн. драмов. Средства предоставляются заемщику на срок до 5 лет, при этом, если кредит выдан на инвестиционные цели, то возможно установление индивидуального графика платежей. Досрочное погашение кредита допускается без ограничений. Общие требования к заемщику минимальные: двухлетний опыт работы и отсутствие отрицательной кредитной истории. Обеспечением по кредиту выступает недвижимость.
“За текущий год мы планируем увеличить общий кредитный портфель на 35%, в том числе за счет увеличения темпов роста корпоративного кредитования”, – сказал заместитель председателя правления, директор по кредитованию корпоративного бизнеса Ара Авагян.