1 April 2010 - 14:33 AMT
Հայաստանի կառավարությունն ապրիլի 1-ին կայացած նիստում փոփոխել է իր նախկին որոշումներից մեկը, ինչի արդյունքում այսուհետեւ իրավախախտում կատարած հետիոտնից կամ ուղեւորից նույնպես, ինչպես եւ վարորդից, հնարավոր է դարձել տեղում գանձել նշանակված տուգանքը:
ՀՀ Ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը հաղորդել է, որ վերջերս Իրանի քաղաքացիների մեծ հոսքի պայմաններում հասարակական կարգի լուրջ խախտումներ չեն արձանագրվել
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է հարեւան երկրից զբոսաշրջիկների թվի ավելացման կարեւորությունը: «Պետք է աշխատանքն այնպես կազմակերպել, որ սահմանային անցակետում հերթ չառաջանա, որպեսզի մեր երկրի հյուրերը վայելեն պատկան մարմինների, մեր բնակչության բարյացակամ վերաբերմունքը», – ասել է վարչապետը:

Правительство Армении на заседании 1 апреля внесло изменения в одно из своих принятых ранее постановлений, в результате чего впредь будет возможно взимание с совершившего правонарушение назначенного на месте штрафа, как с пешехода или пассажира, так и с водителя.
Начальника Полиции РА Алик Саргсян сообщил, что в условиях массового притока граждан Ирана в Армению, серьезных нарушений общественного порядка зарегистрировано не было.
В свою очередь премьер-министр РА Тигран Саркисян отметил важность увеличения числа туристов из соседней страны, что положительно сказывается на развитии туризма и экономики в целом. «Надо организовать работу так, чтобы на пограничном пропускном пункте не образовывались очереди, чтобы гости нашей страны пользовались доброжелательным отношением соответствующих органов и нашего населения», – сказал он.