1 April 2010 - 14:46 AMT
Հայաստանի կառավարությունն ապրիլի 1-ի նիստում հավանություն է տվել «ՀՀ խաղային գործի բնագավառի կարգավորման եւ վերահսկողության մասին» հայեցակարգին եւ դրանից բխող միջոցառումների ծրագրին:
Հայեցակարգի նպատակն է, հաշվի առնելով միջազգային լավագույն փորձը, ՀՀ-ում շարունակել խաղային գործի բնագավառի կարգավորումը, ինչպես նաեւ ներդնել վերահսկողության եւ լիցենզավորման պայմանների հստակեցման մեխանիզմները:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի դիտարկմամբ, չնայած հայեցակարգն ընդհանուր առմամբ հաջող է, այնուամենայնիվ անհրաժեշտ է հանրային քննարկում կազմակերպել, քանի որ խնդիրը հուզում է մեր բնակչությանը:

1 April 2010 - 14:46 AMT
Правительство Армении на заседании 1 апреля одобрило концепцию «Об упорядочении сферы игорного дела в РА и осуществления контроля за ней», а также программу вытекающих из нее мероприятий.
Цель концепции – продолжить упорядочение сферы игорного дела в РА с учетом лучшего международного опыта, а также внедрить механизмы конкретизации условий контроля и лицензирования.
Премьер-министра РА Тигран Саркисяна одобрил положения концепции, отметив, что в общем и целом она удачна, тем более, что вопрос упорядочивания сферы игорного дела волнует население страны.