1 April 2010 - 15:34 AMT
Մարտի 29-ին Եվրոպական հարեւանության եւ գործընկերության գործիքի ներքո իրականացվող Թվինինգ ծրագրի շրջանակներում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը հայտարարել է Թվինինգ ծրագրային առաջարկների նախապատրաստման գործընթացի 2010թ. առաջին փուլի սկիզբը: Ինչպես հայտնում է Էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունը, ապրիլի 2-ին Երեւանում տեղի կունենա ընդհանուր խորհրդակցություն, որտեղ ներկայացվելու է ծրագրային առաջարկների ընդունման ընթացքը
Թվինինգը հնարավորություն է տալիս շահառու երկրների պետական կառավարման մարմիններին համագործակցել եւ աշխատել ԵՄ անդամ երկրների իրենց գործընկերների հետ: Համատեղ նրանք մշակում եւ իրականացնում են մի ծրագիր, որն ուղղված է ԵՄ ընդհանուր օրենսդրության առանձին բաղադրիչների ներդրմանն ու կիրառմանը։
Թվինինգ ծրագրի նպատակն է` աջակցել շահառու երկրին մշակել եւ ստեղծել ժամանակակից ու արդյունավետ վարչական մարմիններ` համապատասխան կառուցվածքով, մարդկային ռեսուրսներով եւ կառավարման գիտելիքներով` նպատակ ունենալով հասնել ԵՄ-ի օրենսդրության նույն չափանիշներով կիրառմանը, ինչ ԵՄ-ի անդամ երկրում:

1 April 2010 - 15:34 AMT
В рамках программы Twining Европейского инструмента соседства и партнерства, Министерство экономики Армении 29 марта объявило о начале первой стадии принятия предложений по программе Twining. Как сообщает пресс-служба министерства, 2 апреля в Ереване пройдет рабочее совещание, где будет представлен ход подготовки предложений программы.
В сообщении отмечается, что Twining предоставляет возможность сотрудничать государственным органам стран-бенефициариев и работать со своими коллегами из стран-членов ЕС. Совместно они разрабатывают программу, которая направлена на внедрение и применение отдельных составляющих общего законодательства ЕС.
Целью программы Twining является стимулирование стран бенефициарий к созданию современных и эффективных административных органов с соответствующей структурой, человеческими ресурсами и управленческими знаниями, с целью достижения применения законодательства ЕС на том же уровне, что и в странах-участниках ЕС.