Երեւանի Սարալանջի փողոցում Երեւանի ժամանակով մոտ 10:00-ին շրվել է «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենան: Պատահարի պահին 113 համարի «ԳԱԶել»-ում 10 ուղեւոր է եղել: Զոհեր չկան, ուղեւորներից տուժել է միայն մեկը եւ տեղափոխվել է Միքայելյանի անվան վիրաբուժության ինստիտուտ, հաղորդում է PanARMENIAN.net-ի թղթակիցը պատահարի վայրից` հիմք ընդունելով ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության քննչական բաժնի պետ, փոխգնդապետ Արսեն Մադաթյանի տրամադրած տեղեկատվությունը:
«Պատահարի պատճառները պարզվում են: Առայժմ հայտնի է, որ «ԳԱԶել» մակնիշի ավոտմեքենան շրջվել է «ՎԱԶ 21-09» մակնիշի ավտոմեքենայի հետ բախման արդյունքում, հաղորդել է Մադաթյանը:

2 April 2010 - 07:28 AMT
В Ереване на улице Сараланджи в районе 10:00 по ереванскому времени перевернулся автомобиль марки “ГАЗель”. В момент происшествия в автомобиле “ГАЗель” 113-го маршрута находилось 10 пассажиров. Жертв нет, из пассажиров один пострадал и был доставлен в Институт хирургии имени Микаеляна, передает корреспондент PanARMENIAN.Net с места происшествия, основываясь на информации, предоставленной начальником следственного отдела дорожной полиции РА, подполковником Арсеном Мадатяном.
“Причины происшествия выясняются. Пока известно, что автомобиль марки “ГАЗель” перевернулся в результате столкновения с автомобилем марки “ВАЗ 21-09”, – сообщил Армен Мадатян.