Հաշվի առնելով տաք եղանակը` 2010 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին Հայաստանում նախորդ տարվա նույն շրջանի համեմատ 46,3%-ով աճել է պաղպաղակի արտադրությունը` կազմելով 33,2 հազ. լիտր: Այդ մասին հաղորդում է հանրապետության Ազգային վիճակագրական ծառայությունը:
Նույն ժամանակաընթացքում 12,9%-ով (32,3 տոննա) աճել է յոգուրտի, 24,6%-ով (378,6 տոննա)` մածունի եւ 41,7%-ով (451,2 տոննա) թթվասերի արտադրությունը:
Կաթի արտադրությունը 2010 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին կրճատվել է 4,9%-ով` համեմատած 2009թ. նույն ժամանակահատվածի հետ եւ կազմել 18 մլն լիտր:

С учетом теплой погоды в январе-феврале 2010 года в Армении возросло производство мороженого по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 46,3%, составив 33,2 тыс. литров. Об этом сообщает Национальная статистическая служба республики.
В тот же период возросло производство йогурта на 12,9% (32,3 тонны), мацони – на 24,6% (378,6 тонны) и сметаны – на 41,7% (451,2 тонны).
Производство молока в январе-феврале 2010 года сократилось на 4,9% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 18 млн. литров.