6 April 2010 - 13:55 AMT
Ապրիլի 7-ին Կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա համերգ` նվիրված Մայրության և գեղեցկության օրվան և ի նշանավորումն Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի միջև համագործակցության մեկնարկի: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին ՎիվաՍել-ՄՏՍ մամլո ծառայությունից, համերգին ներկա գտնվելու էին հրավիրվել Հայաստանի մի քանի ծերանոցներում ապրող կանայք, որոնք առավել կարիք ունեն ուշադրության: Տարեցների տեղափոխման հետ կապված ծախսը ևս հոգացել էր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
"Տարեցները պետք է շրջապատված լինեն հոգատարությամբ: Այսօր մենք ցանկացել ենք մեծարել և հաճելի պահեր պարգևել այս կանանց, որոնք բախտի քմահաճույքով զրկված են ընտանիքի ջերմությունից և կարիք ունեն ավելի մեծ ուշադրության: Հուսով եմ, որ նվագախմբի կատարումները նրանց դուր կգան և նրանք հատուկ ջերմությամբ կհիշեն այս տոնական օրը",-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Որպես ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Կորպորատիվ պատասխանատվության քաղաքականության հիմնական ուղղություններից մեկը, աջակցությունը մշակույթին շարունակում է մնալ ընկերության ուշադրության կենտրոնում: Դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համագործակցության արդյունքում երիտասարդ երաժիշտները հնարավորություն կունենան շարունակելու իրենց գործունեությունը և հաճելի պահեր պարգևելու հանդիսատեսին: Ընկերությունն իր վրա է վերցրել խմբի երաժիշտների աշխատավարձերի վճարումը մեկ տարվա ընթացքում:

6 April 2010 - 13:55 AMT
Концерт государственного молодежного оркестра Армении, посвященный дню Материнства, состоится 7 апреля в Доме камерной музыки. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе VivaCell-MTC, концерт организован при поддержке VivaCell-MTC. На концерт приглашены пожилые женщины, проживающие в домах престарелых, наиболее нуждающиеся во внимании.
“Пожилые люди должны всегда быть в центре нашего внимания. Мы хотим подарить им особенный день и чествовать женщин, которые, по различным обстоятельствам обделены семейной заботой и нуждаются в нас. Я надеюсь, что им понравится концерт, и они с теплотой будут вспоминать об этом дне” – сказал Генеральный директор VivaCell-MTS Ральф Йирикян.
Поддержка культуры является одним из основных направлений компании в рамках политики социальной ответственности VivaCell-MTS. В результате сотрудничества между Молодежным оркестром Армении под управлением Сергея Смбатяна и компании VivaCell-MTS, был заключен контракт, согласно которому компания взяла на себя обязательство выплачивать зарплату молодым музыкантам оркестра сроком на 1 год.