6 April 2010 - 14:48 AMT
Ապրիլի 6-ին Երևանում կայացավ "Նոր էջ" տեղեկատվական բիզնես ամսագրի պաշտոնական շնորհանդեսը: Ինչպես լրագրողներին հաղորդեց գլխավոր խմբագիր Մարիամ Մանուկյանը, նման ամսագրի հրատարակման գաղափարն է որոշակի միջավայր ստեղծել, որտեղ միաժամանակ կարող են հանդիպել ինչպես կոմերցիոն կազմակերպությունները, այնպես էլ պետիշխանությունները, մասնավորապես` երկրի հարկային և մաքսային ծառայությունները: "Դա թույլ կտա պարզել և լուծել ձեռնարկատերերի միջավայրում ծագող խնդիրները",- ընդգծեց նա:
Գլխավոր խմբագիրը հաղորդեց, որ առաջին տպաքանակը կազմում է 3000 նմուշ, կա նաև ռուսերեն լեզվով 500 նմուշի պատվեր: Ամսագրում ներկայացված են զանազան ոլորտներ, մասնավորապես հարկային և բանկային, առողջապահության ու սննդի, ինչպես նաև առողջ ապրելակերպի ոլորտները:
Ամսագրի շնորհանդեսին ներկա էին հարկային ոլորտի ներկայացուցիչներ, պատգամավորներ, մի շարք բուհերի ռեկտորներ, ինչպես նաև հայկական ընկերությունների ղեկավարներ:

6 April 2010 - 14:48 AMT
6 апреля в Ереване прошла официальная презентация информационного бизнес журнала «Новая страница». Как сообщила журналистам главный редактор Мариам Манукян, идея издания подобного журнала заключалась в том, чтобы создать определенную среду, где одновременно могут встречаться как коммерческие организации, так и органы госвласти, в частности, налоговая и таможенная службы страны. «Это позволит выявить и решить возникающие в среде предпринимателей проблемы», – подчеркнула она.
Главный редактор сообщила, что первый тираж составляет 3 000 экземпляров, есть также заказ на 500 экземпляров на русском языке. В журнале представлены различные сферы, в частности, налоговая и банковская, здравоохранения и пищевая, а также здоровый образ жизни.
Информационный бизнес журнала «Новая страница» будет распространен бесплатно в аэропорту «Звартноц», а также в бизнес-среде.
На презентации нового журнала присутствовали представители налоговой сферы, депутаты, ректоры ряда вузов, а также руководители армянских компаний.