7 April 2010 - 10:35 AMT
“Միայն երեկ ես քաղաքացիների բողոքներով 5 զանգ եմ ստացել, որոնցից երեքը բողոքում էին, որ իրենց բակերի տարածքի հաշվին կառուցվում են նոր շենքեր”,- ապրիլի 7-ին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է “Հանուն կայուն զարգացման” հասարակական կազմակերպության ղեկավար Կարինե Դանիելյանը:
Նրա խոսքերով, հանուն շահույթի հրապուրվելով բազմահարկ շենքերի կառուցմամբ, մարդիկ երբեմն մոռանում են քաղաքացիների բողոքների և խնդիրների մասին:
Նա բարձրացրեց նաև Երևանի Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի պետական թատրոնի շենքի շուրջ շինարարության թեման. “Նախնական պայմանավորվածության համաձայն Օպերայի շենքի շուրջ շինարարություն չպետք է լիներ, սակայն շենքի առաջ կան բազմաթիվ շինհրապարակներ, իսկ հարակից սրճարանների տարածքը ծածկված է պոլիէթիլենային թաղանթով, ինչը վկայում է գալիք շինարարության մասին”:

7 April 2010 - 10:35 AMT
“Только вчера я получила 5 звонков с жалобами от горожан, трое из которых жаловались на то, что за счет территории их дворов строятся новые здания”,- сообщила руководитель общественной организации “Во имя стабильного развития” Карине Даниелян на пресс-конференции 7 апреля в Ереване.
По ее словам, в погоне за прибылью, увлекаясь строительством многоэтажных зданий, люди порой забывают о простых горожанах и их проблемах.
Она подняла также проблему строительства вокруг здания Ереванского государственного театра оперы и балета им. Спендиаряна: “По предварительной договоренности, вокруг здания Оперы строительства не должно было быть, однако перед зданием расставлено множество строительных лесов, а территория прилегающих кафе закрыта полиэтиленовой пленкой, это свидетельствует о приближающимся строительстве”.