8 April 2010 - 11:24 AMT
”Յունիստրիմ” դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգի շրջանառությունն այս տարվա մարտին Հայաստանում աճել է 12%-ով` հասնելով 38 մլն դոլարի, ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ: Հաշվետու ժամանակահատվածում դրամական փոխանցումների քանակը աճել է 9%-ով եւ կազմել 57 324: Համակարգի շրջանառությունը 2010թ.-ի առաջին եռամսյակում գերազանցել է 91,1 մլն դոլարը, քանակը` 136 000:
”Յունիստրիմ՚” համակարգը պահպանում է առաջատարի դիրքը դրամական փոխանցումների հայաստանյան շուկայում: Համակարգին բաժին է ընկնում փոխանցումների ընդհանուր շրջանառության 50%-ից ավելին: ՙՅունիստրիմ՚ համակարգի միջոցով “Յունիբանկ”-ը հնարավորություն է ընձեռում հաճախորդներին իրականացնել վարկի մարումներ եւ վճարումներ ներկրվող ապրանքների, կոմունալ ծառայությունների դիմաց, ինչպես նաեւ համալրել կուտակային ավանդը կամ բանկային այլ հաշիվները ցանկացած արժույթով: ՙՅունիստրիմ՚ համակարգից կանոնավոր օգտվող հաճախորդները կարող են ՙՅունիբանկ՚-ում ձեւակերպել մինչեւ 5 000 դոլար սահմանաչափով U-Stream վարկը:
Ներկայումս “Յունիստրիմ՚”ը ակտիվ աշխատանք է տանում ծառայությունների տեսականու ընդլայնման եւ փոխանցումները առավել հասանելի դարձնելու ուղղությամբ: Մասնավորապես, վերջերս ներդրվեց ավելի քան 90 հազար QIWI տերմինալների միջոցով փոխանցումների իրականացման նոր համակարգը: Ապագայում նախատեսվում է դրամական փոխանցումներ իրականացնել պլաստիկ քարտերի կիրառմամբ:

Оборот международной системы “Юнистрим” в Армении в марте текущего года возрос на 12%, достигнув 38 млн. долларов, сообщает пресс-служба “Юнибанка”.
Количество переводов за отчетный период возросло на 9%-ов, составив 57 324. Оборот системы за первый квартал 2010 года превысил 91,1 млн долларов, а количество – 136 000.
Система “Юнистрим” продолжает лидировать на рынке денежных переводов Армении, охватывая свыше 50% от общего объема переводов по 17 международным платежным системам.
Посредством системы “Юнистрим”, “Юнибанк” дает возможность клиентам осуществлять платежи по импортируемым товарам, выплаты за коммунальные услуги и погашения по кредитам. Клиенты “Юнистрим” могут денежными переводами пополнять накопительные депозиты или другие банковские счета в любой валюте, в том числе счет карты ARCA UNISTREAM. Постоянные клиенты могут также в “Юнибанке” оформить кредит U-Stream с лимитом до 5 000 долларов.
В настоящее время “Юнистрим” ведет активную работу над тем, как разнообразить услуги и сделать более доступными платежные переводы. В частности, недавно была введена система переводов через терминалы QIWI, количество которых составляет более 90 000. В планах – внедрение технологии перевода денежных средств с использованием пластиковых карт.