8 April 2010 - 14:24 AMT
Հայաստանի խորհրդարանը հաստատեց ՀՄՊ վետերաններին “սառեցված” խորհրդային ներդրումների արտահերթ վճարումը
Հայաստանի խորհրդարանն ապրիլի 8-ին երկրորդ և վերջնական ընթերցման ժամանակ հաստատեց "2010 թվականի Հայաստանի պետբյուջեի մասին" օրենքում, որը Հայրենական Մեծ պատերազմի վետերաններին "սառեցված" խորհրդային ներդրումների արտահերթ վճարում է նախատեսում, լրացումների կատարումը: Օրինագիծն ընդունվեց միաձայն, ընդ որում` ինը խորհրդարանականներ ձեռնպահ մնացին: Քվեարկությանը չմասնակցեց "Ժառանգություն" ընդդիմական խմբակցությունը:
Հայաստանի կառավարությունը հանդես եկավ ՀՄՊ վետերաններին "սառեցված" խորհրդային ներդրումների հատուցման նախաձեռնությամբ` Հաղթանակի տոնման 65-ամյակի կապակցությամբ: 800 մլն դրամի կարգի ընդհանուր գումար որպես հատուցում առաջնահերթ կարգով կստանան 3.7 հազ. վետերաններ:

8 April 2010 - 14:24 AMT
Парламент Армении во втором и окончательном чтении 8 апреля утвердил внесение поправок в закон «О госбюджете Армении на 2010 год», который предусматривает внеочередную выплату ветеранам Великой Отечественной войны «замороженных» советских вкладов. Законопроект был принят единогласно, при этом девять парламентариев воздержалось. В голосовании не приняла участие оппозиционная фракция «Наследие».
Правительство Армении выступило с инициативой о выплате ветеранам ВОВ возмещения по вкладам по случаю празднования 65-летия Победы. Компенсацию получат 3,7 тыс. ветеранов в приоритетном порядке на общую сумму порядка 800 млн. драмов.