2010 թ. հունվար-փետրվար ամիսներին Հայաստանի բանկային համակարգում ֆիզիկական անձանց անունով մուտքագրվել են 158,2 մլն դոլարի չափով դրամական միջոցներ: Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուում նշված է, որ այս ցուցանիշը 2009 թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ կրճատվել է 6,6% -ով կամ 11,1 մլն դոլարի չափով;
Ընդ որում, փոխանցումների ամենամեծ ծավալը եղել է Ռուսաստանից` 94,2 մլն դոլար, այնուհետև` ԱՄՆ-ից` 18,7մլն դոլար, Գերմանիայից` 2,8 մլն դոլար:
Հայաստանում տրանսֆերտների ծավալով Թուրքիան իններորդ տեղում է` 550 հազ դոլար ծավալով: Բացի այդ, Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալը այս հաշվետու ժամանակաշրջանում կրճատվել է 2,6%-ով` կազմելով 84 մլն, ընդդեմ 2009 թ. հունվար-փետրվար ամիսների 86,2 մլն-ի:
Հունվար-փետրվար ամիսներին մաքուր հոսքը կրճատվել է 10,7% և կազմել է 74,2 մլն դոլար` ընդդեմ 2009 թ. հունվար-փետրվարի 83,1 մլն դոլարի:

9 April 2010 - 14:18 AMT
В январе-феврале 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $158,2 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель сократился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 6,6% или на $11,1 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $94,2 млн., далее следует США – $18,7 млн. и Германия $2,8 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем в $550 тыс.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж сократился на 2,6%, составив $84 млн. против $86,2 млн. в январе-феврале 2009 года. Чистый приток поступлений в январе-феврале сократился на 10,7% и составил $74,2 млн. против $83,1 млн. в январе-феврале 2009 года.