10 April 2010 - 13:32 AMT
p> ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` “ՄՏՍ”ԲԲԸ դուստր ընկերությունը, տեղեկացնում է, որ ընկերության աշխատողները միջազգային կազմակերպությունների, այդ թվում` ԵԱՀԿ, իրենց աշխատակիցների հետ, կամավոր հիմունքներով մասնակցեցին Ծիծեռնակաբերդում կազմակերպված մեծ ծառատունկին: Ծառատունկը պատկանում է Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի` Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատորի հետ համատեղ իրականացվող “Կանաչ սերունդ” քարոզարշավի շրջանակներում անցկացվող միջոցառումների շարքին:
Ապրիլի 3-ին ընկերության կամավորներն արդեն մասնակցել էին Ծիծեռնակաբերդի համալիրում հողատարածքի նախապատրաստմանը, այդ թվում քարերից տարածքի մաքրման և հողի փխրման աշխատանքներին: “Կանաչ սերունդ” քարոզարշավի հիմնական` հանդիսավոր միջոցառումը տեղի կունենա ապրիլի 22-ին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի այգում: Այդ օրը այգու տարածքում կտնկվի 95 ծառ` ի հիշատակ Ցեղասպանության զոհերի և ի հիշեցում երիտասարդ սերունդներին առ այն, որ ապագայի մասին պետք է հոգ տանել առանց մոռանալու անցյալը, հաղորդում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամլո ծառայությունը:

10 April 2010 - 13:32 AMT
p> Сотрудники компании VivaCell-MTS вместе представителями ОБСЕ и других международных организаций приняли участие в акции по озеленению парка Цицернакаберд. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе VivaCell-MTC, акция приурочена к международному дню Земли, который отмечается 22 апреля в рамках Кампании Зеленое поколение 2010. Это часть совместного проекта VivaCell-MTC и Благотворительного фонда охраны природы, животных и культурных ценностей в заповедниках Армении.
22 апреля акция завершится посадкой 95 деревьев деревья в парке Цицернакаберд, в память 95-ой годовщины Геноцида армян 24 апреля 1915 года. Эта символическая акция послужит напоминанием, что новое поколение Армении заботится о будущем, не забывая свое прошлое.