12 April 2010 - 10:04 AMT
Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ 2010-2011 ուսումնական տարում Ռուսաստանի Դաշնության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բուհական (100 կրթաթոշակ) և հետբուհական (15 կրթաթոշակ) կրթություն ստանալու համար:
Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրակրթական դպրոցների և բուհերի շրջանավարտները, ինչպես նաեւ ավարտական դասարանում կամ կուրսում սովորող ՀՀ քաղաքացիները, ովքեր տիրապետում են ռուսերեն լեզվին:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները փաստաթղթերը կարող են ներկայացնել մինչև 2010 թվականի մայիսի 4-ը ներառյալ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության միջազգային համագործակցության և սփյուռքի վարչություն:

12 April 2010 - 10:04 AMT
Министерство образования и науки Армении объявляет конкурс для получения вузовского (100 стипендий) и поствузовсого (15 стипендий) образования в высших учебных заведениях России в рамках квот, выделенных Республике Армения на 2010-2011 учебный год.
В конкурсе могут принять участие граждане Республики Армения – выпускники общеобразовательных школ и ВУЗов, владеющие русским языком.
Для сдачи документов и получения необходимой дополнительной информации следует обратиться в Управление международного сотрудничества и диаспоры Министерства образования и науки Республики Армения.
Срок представления документов – 4-ое мая 2010 года включительно. Конкурс состоится в средней школе N114 им. Хачика Даштенца города Еревана. Дополнительную информацию можно найти на официальном сайте Министерства образования и науки Армении.