13 April 2010 - 08:54 AMT
“ԱրմենՏել” ընկերությունը բնակարան է նվիրել կապավորների ընտանիքին: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ին “ԱրմենՏելի” մամլո ծառայությունը, քարե շինության երկրորդ հարկի 89.9 քառ. մետր մակերեսով բնակարանում կբնակվի Գասպարյանների ընտանիքը: Արտավազդ Գասպարյանը դեռ 1941 թվականից սկսել է աշխատել “Հայաստանի Հեռախոսային ցանցերի” Սևանի տարածքային կոմուտատորում և իր կյանքի 55 տարին նվիրել է այդ աշխատանքին: Հոր ճանապարհը շարունակեց տղան` Սերգեյը, ով 1972 թվականից մինչև 1992 թվականն աշխատել է կապի ոլորտում:
“Հուսով եմ ընկերության նախաձեռնությունը կօգնի այս ընտանիքին ավելի վստահ նայել վաղվա օրվան, խթան կհանդիսանա բարեկեցիկ կյանքի և պայծառ ապագայի կառուցման համար”,- նշեց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ընտանիքի անդամ Էմիլիա Գասպարյանն իր հերթին ասաց, – “Մենք շնորհակալ ենք “ԱրմենՏել” ընկերությանն այս նվերի համար: Ստանալով, կարելի է ասել, ամենակարևորը` բնակարան, մեզ մնում է միայն զբաղվել բնակարանի բարեկարգմամբ, ինչը մենք մեծ հաճույքով կանենք, դա միայն ժամանակի հարց է”:

Компания «АрменТел» подарила квартиру семье связиста в городе Севан.Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел», на втором этаже каменного здания в квартире площадью в 89,9 кв. метров будет проживать семья Гаспарян. Отец семейства, Артавазд Гаспарян, начал работать в Севанском районном коммутаторе «Телефонных Сетей Армении» еще в 1941 году и посвятил этой работе 55 лет жизни. Затем по стопам отца пошел и сын Сергей. Он работал в сфере связи с 1972 по 1992 гг.
«Надеюсь, что инициатива компании поможет семье уверенней смотреть в завтрашний день, станет стимулом к благоустройству жизни и построению яркого будущего», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
В свою очередь, один из членов семьи, Эмилья Гаспарян сказала: «Мы благодарны компании «АрменТел» за этот подарок. Получив, можно сказать, самое главное – дом, дело осталось за малым: заняться его благоустройством, к чему мы с радостью приступим – это всего лишь вопрос времени».