13 April 2010 - 14:50 AMT
2010 թ. հունիսի 16-18-ը Երևանում կկայանա Մեծահասակների կրթության եվրոպական ասոցիացիայի (EAEA) գլխավոր համաժողովը:
Այդ մասին ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն ապրիլի 13-ին հայտարարեց Երևանում "Եվրոպական կրթական հիմնադրամի"` Հայաստանում ծրագրի համար պատասխանատու Միլենա Կորոդինիի հետ հանդիպմանը:
Արմեն Աշոտյանը նշեց Երևանում այդ համաժողովի անցկացման կարևորությունը: "Դա կնպաստի Հայաստանի Կրթության նախարարության և միջազգային հասարակական կազմակերպությունների համագործակցության զարգացմանը երկրում մեծահասակների համար կրթական համակարգի ստեղծման ու լիարժեք ձևավորման բնագավառում",- ասաց նա:

С 16 по 18 июня текущего года в Ереване пройдет генеральный форум Европейской ассоциации образования взрослых (EAEA).
Об этом заявил министр образования и науки РА Армен Ашотян 13 апреля в Ереване в ходе встречи с ответственной за программы “Фонда европейского образования” в Армении Миленой Кородини.
Армен Ашотян отметил важность проведения данной конференции в Ереване. “Это будет способствовать развитию сотрудничества Минобразования Армении и международных общественных организаций в плане создания и полноценного формирования системы образования для взрослых в стране”, – сказал он.