14 April 2010 - 15:35 AMT
Հայաստանում “Ռուսհամագործակցության” ներկայացուցչության Ռուսաց լեզվի ռուսաստանյան ուսումնամեթոդական կենտրոնը կազմակերպում է ռուսաց լեզվի դասընթացներ: Կազմավորվել է 20 խումբ 6-17 տարեկան աշակերտների համար:
Ունկընդիրների թիվը 180 է: 2010 թվականի ապրիլի 15-ին կբացվեն ռուսաց լեզվի դասընթացներ այն սպաների համար, որոնք մտադիր են ուսումը շարունակել ՌԴ ռազմական բուհերում: Միաժամանակ, նպատակադրված աշխատանք է տարվում հետևյալ ռազմական ուսումնական հաստատություններում ռուսաց լեզվի դասընթացներ բացելու մասին` Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտ, Արմենակ Խանֆերյանցի անվան ռազմա-ավիացիոն ինստիտուտ, Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան, հաղորդում է “Ռոսհամագործակցության” մամլո ծառայությունը:

14 April 2010 - 15:35 AMT
Российский учебно-методический центр русского языка (РУМЦРЯ) представительства “Россотрудничества” в Армении проводит курсы русского языка, которые на сегодняшний день проводятся в 20-ти группах для школьников 6–17 лет. Число слушателей – 180 человек.
15 апреля 2010 года в РУМЦРЯ будут открыты курсы русского языка для группы офицеров, которые собираются учиться в российских высших военных учебных заведениях. Одновременно ведется планомерная работа по открытию курсов русского языка в следующих военных учебных заведениях: военный институт им. Вазгена Саркисяна, военно-авиационный институт им. Арменака Ханперянца, военно-спортивный лицей им. Монте Мелконяна, сообщает пресс-служба “Россотрудничества”.