“ԱրմենՏել՚”ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշով) Հայոց ցեղասպանության թանգարանին կնվիրի հայ նկարիչների 5 ստեղծագործություն: Դրանք Հովհաննես Ավետիսյանի, Գրիշա Թորոսյանի, Հրանտ Միրզոյանի, Հարություն Հակոբյանի և Տիգրան Բարխանաջյանի աշխատանքներն են, որոնք ներկայացված են ապրիլի 16-ին բացված Հայոց ցեղասպանության 95 ամյակին նվիրված ցուցահանդեսում: Հետագայում այդ նկարները կցուցադրվեն թանգարանում:
“Ռուսաստանը միշտ ընդունել է հայ ժողովրդի այս ողբերգությունը որպես իր սեփականը: Որպես ազգային օպերատորի ղեկավար և ռուս ազգի ներկայացուցիչ ես մեծ պարծանքով ընդունեցի “Աշխարհի հայ նկարիչների միության” առաջարկը` Ցեղասպանության թանգարանին սատարելու մասին: Համոզված եմ, որ արվեստի այս հրաշալի գործերը կհարստացնեն Ցեղասպանության թանգարանի ֆոնդը”,- նշվում է ցուցահանդեսի բացման առթիվ հնչած “ԱրմենՏել՚” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի ուղերձում:
Ցուցահանդեսը Հայաստանի ազգային պատկերասրահում կգործի ապրիլի 16-27-ը: Կներկայացվեն հայ դասական և ժամանակակից գեղանկարիչների աշխատանքները` նվիրված Հայոց Մեծ եղեռնին:

«Россия всегда воспринимала эту трагедию армянского народа как свою собственную. Mузей Геноцида армян получит в дар картины армянских художников от компании «АрменТел». Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе компании «АрменТел». Работы авторов Оганеса Аветисяна, Гриши Торосяна, Гранта Мирзояна, Арутюна Акопяна и Тиграна Барханджяна представлены на открывшейся 16 апреля выставке, посвященной 95-й годовщине Геноцида, по окончании которой будут выставлены в музее.
«Россия всегда воспринимала эту трагедию армянского народа как свою собственную. Как руководитель национального оператора и представитель российского народа я с готовностью принял предложение «Союза армянских художников мира» оказать поддержку музею Геноцида армян. Уверен, что эти произведения искусства обогатят фонд музея», – отмечается в послании Генерального директора ЗАО «АрменТел» Игоря Климко по случаю открытия выставки.
Выставка проходит в Национальной Картинной Галерее с 16 по 27 апреля. На ней представлены работы современных армянских художников, а также классиков армянской живописи, посвященные Геноциду Армян в Османской Империи.