19 April 2010 - 07:26 AMT
“Հարավ-կովկասյան երկաթուղի” ՓԲԸ-ում ստեղծվել է հասարակական տեսուչների ինստիտուտ` երկաթուղու ղեկավարների և շարքային աշխատողների միջև միջանկյալ օղակ ստեղծելու նպատակով, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
“Հասարակական տեսուչների ստեղծումը թույլ կտա շարքային երկաթուղայինների համար առավելագույնս մատչելի դարձնել գնացքների անվտանգ շարժման նորմատիվ փաստաթղթերի էությունը, ինչպես նաև հսկողությունը դրանց կատարման վրա”,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հասարակական տեսուչները 50 հոգու չափով ընտրվելու են աշխատողների շարքից: Հասարակական տեսուչների առջև ծառացած առաջնային խնդիրներից մեկն աշխատանքային կարգուկանոնի և երկաթուղայինների գիտակցության բարձրացումն է: Աշխատանքային կարգուկանոնի հսկողությունից և կատարումից բացի հասարակական տեսուչները պահանջներ են ներկայացնելու ծառայությունների ղեկավարությանը և ենթաբաժիններին հրահանգների հիմնավորված լինելու և երկաթուղու աշխատանքի տարբեր ոլորտների նրանց ազդեցության վերաբերյալ:
Հասարակական տեսուչների գործունեությունը թույլ կտա որակապես նոր մակարդակի վրա բարձրացնել երկաթուղայինների վերաբերմունքն աշխատանքի նկատմամբ

19 April 2010 - 07:26 AMT
В ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» организован институт общественных инспекторов с целью создания промежуточного звена между руководителями и рядовыми работниками железной дороги, сообщает пресс-служба компании.
«Организация института общественных инспекторов позволит максимально доступно доводить до простых железнодорожников суть нормативных документов по безопасности движения поездов, а также осуществлять контроль над их исполнением», – отмечается в сообщении.
Общественные инспектора в количестве 50 человек в основном будут выбираться из числа самих рабочих. Одной из приоритетных задач, стоящих перед общественными инспекторами, будет являться повышение трудовой дисциплины и сознательности железнодорожников. Помимо контроля и исполнения трудовой дисциплины рядовых сотрудников, общественные инспектора будут предъявлять требования и к руководству служб и подразделений относительно обоснованности распоряжений и их влиянию на различные аспекты работы железной дороги.
Деятельность общественных инспекторов позволит вывести отношение к работе железнодорожников на качественно новый уровень.