19 April 2010 - 12:09 AMT
Ապրիլի 20-ին Էրեբունի վարչական շրջանի «Արեշ» պուրակում տեղի կունենա ծառատունկ, որը կիրականացվի ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի աշխատակիցների կողմից կամավոր հիմունքներով: Արդեն ավանդույթ դարձած գարնանային ծառատունկն իրականացվում է ցանցի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի շրջանակում:
Նախապես Հայաստանում վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանության հիմնադրամի (FPWC) մասնագետների կողմից կատարվել է տարածքի զննում, որոշվել են տնկվող` տարածքին համապատասխանող, ծառատեսակները, ինչպես նաև անհրաժեշտ թվաքանակը: Ծառատունկի օրը ընկերության կամավորները կկազմակերպեն քարերից և աղբից տարածքի մաքրման և հողի փխրման աշխատանքներ, որից հետո կտնկվեն թվով 60 թեղի, սոսի, թխկի, հացենի ծառատեսակները, ինչպես նաև թփատեսակներ:
«Կանաչ գոտու դերը շատ կարևոր է յուրաքանչյուր համայնքի համար: Համայնքի բնակիչները դա առավել սուր են գիտակցում, երբ իրենց լուման են ունենում այդ գոտու ստեղծմանն ու պահպանմանը: Ավանդույթ դարձած ծառատունկի կազմակերպումը շարունակական գործընթաց է, որում ՍԹԱՐը, որպես համայնքի պատասխանատու անդամ, իր ակտիվ մասնակցությունն է ցուցաբերում` աջակցելով Երևան քաղաքում կանաչ գոտու սահմանների ընդլայնմանը»,- նշեց ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը:
Ծառատունկին կմասնակցի Էրեբունի Վարչական շրջանի ղեկավար` Արմեն Հարությունյանը, ով նույնպես աջակցել է այս միջոցառմանը և խոստացել հետագայում նույնպես հետևել պուրակի պահպանությանը: Ծառատունկին կմասնակցեն նաև ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վ. Քերոբյանը և Հայաստանում վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանության հիմնադրամի (FPWC) ներկայացուցիչները:

19 April 2010 - 12:09 AMT
20 апреля в парке «Ареш», находящемся в районе Эребуни, сотрудниками торговой сети STAR будет организована посадка деревьев. Весенняя посадка деревьев, ставшая традицией для торговой сети STAR, организуется в рамках программы Корпоративной социальной ответственности.
Специалистами Фонда по сохранению дикой природы и культурных ценностей РА (FPWC) была осмотрена территория для выявления сортов и количества деревьев. Будет организована посадка 60 саженцев ясеня, клена, вяза и платана, а также нескольких видов кустарников.
«Роль зеленых зон имеет важное значение для каждого общества. Члены общества осознают это, когда они сами вносят свой вклад в создании и сохранении этих участков. Традиционная посадка деревьев, которую организует STAR, как ответственный член общества, содействует расширению зеленых зон в Ереване»,- отметил исполнительный директор торговой сети STAR Ваган Керобян.
Важно отметить, что акция по посадке деревьев организована при поддержке администрации района Эребуни, в лице ее главы Армена Арутюняна.