20 April 2010 - 12:43 AMT
Ապրիլի 19-21-ին Եվրասիա միջազգային համալսարանում բարձր կուրսեցիների համար անցկացվում է եռօրյա սեմինար, որն անվանվել է “Բուհի առաջարկը` շուկայի պահանջարկը”, այն կազմակերպել է համալսարանի կարիերայի կենտրոնը:
Սեմինարի ընթացքում հանդես են եկել հասարակական կազմակերպությունների և մասնավոր սեկտորի ներկայացուցիչներ, այդ թվում` քաղծառայողների միության նախագահ Մանվել Բադալյանը, “Նորք” տեղեկատվական վերլուծական կենտրոնի տնօրեն Հայկ Չոբանյանը, CAPS-USID-ի ներկայացուցիչ Անուշ Շահվերդյանը և այլք:
Ողջույնի խոսքով հանդես է եկել Եվրասիա միջազգային համալսարանի ռեկտոր Սուրեն Օհանյանը, ով ներկայացրել է այն բոլոր հմտությունները, որ համալսարանը տալիս է իր ուսանողներին` նրանց կրթության և աշխատանքի շուկայի պահանջներին համապատասխանելու համար:
Ելույթ ունեցողներից յուրաքանչյուրը ներկայացրել է իր կազմակերպության գործունեությունը և այն պահանջները, որոնք առաջադրվում են այդ կազմակերպություններում աշխատանքի ընդունվելու համար: Նրանք ընդգծել են կամավոր աշխատանքի դերի կարևորությունը, որը երիտասարդ մասնագետներին շատ է օգնում համապատասխան հմտություն ձեռք բերելու գործում:

20 April 2010 - 12:43 AMT
С 19 по 21 апреля в Международном университете «Евразия» проходит трехдневный семинар “Предложения Вуза – спрос рынка” для старшекурсников, который организовал Центр карьеры университета. На семинаре выступили представители общественных организаций и частного сектора, в том числе председатель Совета гражданских служащих Манвел Бадалян, директор информационно-аналитического центра “Норк” Айк Чобанян, представитель CAPS-USID Ануш Шахвердян и другие.
С приветственной речью на семинаре выступил ректор Международного университета «Евразия» Сурен Оганян, который представил все навыки, которые университет передает своим студентам для их образования и соответствия требованиям рынка труда.
Каждый из выступавших описал деятельность своей организации и представил требования для поступления к ним на работу. Они подчеркнули важную роль добровольной работы, которая очень помогает молодым специалистам в приобретении соответствующих навыков.
Манвел Бадалян подчеркнул важность морально-этической системы ценностей для работы в сфере гражданской службы.
В Международном университете «Евразия» эти навыки прививаются еще со школьного возраста, во время обучения в гимназии «Евразия».